1. Gościmy dziś u nas Biskupa Leona Dubrawskiego z Kamieńca Podolskiego, z Ukrainy. Ksiądz Biskup modli się z nami, głosi Słowo Boże. Po każdej mszy św., przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na pomoc dla cierpiących i poszkodowanych w wyniku wojny. Po południu zaś, o godz. 14.00, w Domu Księży Emerytów odbędzie się spotkanie Księdza Biskupa z Ukraińcami, którzy z powodu wojny opuścili swoją Ojczyznę, znaleźli bezpieczne schronienie u nas, i tu obok nas żyją. Dziś po mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Zapraszamy.

 

  1. Dziś przypada także Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich pracujących w mediach, aby wiernie służyli prawdzie. W korzystaniu z przestrzeni medialnej niech wszystkim towarzyszy wzajemna życzliwość i szacunek. Dziękujemy także za media katolickie, które służą szerzeniu Dobrej Nowiny.

 

  1. Dziś, 18 września, przypada również święto Świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, głównego patrona Polski. Ze względu na przypadającą niedzielę nie jest ono celebrowane w liturgii. Naszą modlitwą otaczamy młode pokolenie, aby wzrastało w wierze i bliskości Pana.

 

  1. W środę, 21 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

 

  1. W piątek, 23 września, będziemy obchodzili liturgiczne wspomnienie Świętego Ojca Pio. To jeden z największych świętych XX wieku, który był szczególnym narzędziem działania Boga w świecie. W najbliższym czasie przeżyjemy w naszej parafii piękną uroczystość, wniesienie relikwii świętego Ojca Pio, które już u nas zostaną. O szczegółach tej uroczystości poinformujemy.

 

  1. W najbliższą niedzielę, 25 września, w Kościele przypada 108. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

 

  1. W środę w godzinach od 18.00 do 20.00 będą odbywały się spotkania grupy wsparcia dla osób uzależnionych i współuzależnionych w budynku starej plebanii przy ul. Skorupki 6.

 

  1. Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia niech Bóg hojnie obdarza swoją łaską, umacnia w wierze, nadziei i miłości oraz prowadzi światłem swojej prawdy.

 

  1. Serdeczne słowa wdzięczności kieruje ku tym wszystkim, którzy swoimi ofiarami wspierają naszą parafię. Bóg zapłać.