1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Chodzi o wielkie dzieło kształtowania przyszłych pokoleń, ich świata wartości, postaw życiowych, które będą je wyróżniały w codzienności. Niech to będzie nie tylko czas szczególnej modlitwy, lecz także okazja do refleksji, jakie dajemy świadectwo życia.

 

  1. W środę 14 września święto Podwyższenia Krzyża świętego. Krzyż to znak zbawienia – znak mojej wiary. Czy za każdym razem, gdy go czynię, robię to z pełną świadomością? Wobec profanacji krzyża w wielu miejscach świata powinienem się zastanowić nad tym, jakie miejsce w moim życiu zajmuje Chrystusowy krzyż – znak zbawienia i zwycięstwa. Msze św. u nas tego dnia o 6.00, 6.30, 8.00, 12.00 i 18.00.

 

  1. 17 września będziemy obchodzili rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 r. Pamiętajmy o tej tragicznej karcie historii i módlmy się za wszystkich poległych na Wschodzie w obronie ojczyzny.

 

  1. W przyszłą niedzielę 18 września święto patrona dzieci i młodzieży – św. Stanisława Kostki. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież, by u progu nowego roku szkolnego wszystkie intencje młodych polecić Bogu.

 

  1. Dziś po mszy św. o 15.30 pierwsze spotkanie dzieci klas trzecich, które rozpoczynają przygotowania do pierwszej spowiedzi i Komunii św. Zapraszamy na to spotkanie również rodziców tych dzieci. W przyszłą niedzielę, po Mszy Świętej o godz. 18.00 odbędzie się pierwsze spotkanie uczniów klas ósmych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. Na to spotkanie zapraszamy też ich rodziców. Obecność obowiązkowa.

 

  1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Jest Martyria i nowy numer naszej parafialnej gazetki.

 

  1. Za tydzień w naszej wspólnocie parafialnej będziemy gościli księdza biskupa Leona Dubrawskiego z Kamieńca Podolskiego na Ukrainie. Będzie można wesprzeć go modlitwą i ofiarami.

 

  1. Dziś druga niedziela miesiąca zapraszamy wraz z Wojownikami Maryi na 13.15 na różaniec w intencji Ojczyzny I pokoju na świecie przy grocie Matki Bożej przy Bazylice

 

  1. Serdeczne słowa wdzięczności za ofiary składane na utrzymanie i potrzeby naszej wspólnoty.