1. Dziś ostatnia niedziela wakacji. Ostatnia też niedziela z wakacyjnym porządkiem mszy świętych, a także ostatni wakacyjny koncert organowy, na który zapraszamy na godz. 19.00.

 

  1. Przed nami ostatnie dni wakacyjnego odpoczynku. Dziękujemy Bogu za czas wakacji i urlopów, za wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy w tym czasie, i za ludzi, których Bóg postawił na naszej drodze.

 

  1. Jutro, 29 sierpnia, w liturgii będziemy wspominali Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Za wierność Bogu i Jego prawu został zamordowany na rozkaz króla Heroda. Oddał życie, będąc głosicielem Bożej prawdy.

 

  1. W czwartek, 1 września, początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, wychowawców i nauczycieli na Mszę Świętą o godz. 8.00 . Będziemy prosili o Boże błogosławieństwo na trud pracy i nauki w nowym roku szkolnym. Można będzie skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.

 

  1. Tego dnia przypada także kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą modlitewną pamięcią będziemy ogarniali wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej Ojczyzny.

 

  1. Piątek, 2 września, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Msze św. o godz. 6.00, 8.00, 12.00, 16.00 i 18.00. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież rozpoczynającą nowy rok szkolny. Przed południem księża odwiedzą chorych z Komunią Św.

 

  1. W sobotę, 3 września, przypada pierwsza sobota miesiąca. Tego też dnia, w parafii w Lipsku, odbędą się Diecezjalne Dożynki jako dziękczynienie za tegoroczne plony. Msza św. dożynkowa o godz. 11.00. U nas nabożeństwo z racji pierwszej soboty po wieczornej mszy św. Serdecznie zapraszamy.

 

  1. W przyszłą niedzielę, po mszy św. o godz. 12.00 spotkanie Kół Różańcowych naszej parafii.

 

  1. Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice i jubileusze składamy najlepsze życzenia. Niech Bóg otacza was swoją opieką na drogach codzienności, obdarza radością i pokojem oraz umacnia w trudach i przeciwnościach.

 

  1. Kończą się wakacje, więc rozpoczyna się kolejny rok formacyjny w grupach parafialnych. Serdecznie zapraszamy też nowe osoby, by włączyły się w spotkania i zajęcia dla pogłębienia i umocnienia swojej wiary.

 

  1. Bóg zapłać za ofiary na utrzymanie i potrzeby naszej wspólnoty parafialnej.