1. Jeszcze trwają wakacje, choć czas płynie bardzo szybko, za tydzień ostatnia niedziela sierpnia, a więc jeszcze wakacyjny porządek mszy św. Również za tydzień ostatni wakacyjny koncert organowy. Będzie to, wydaje się, bardzo ciekawa propozycja, bo usłyszymy połączenie muzyki organowej z saksofonem. Zapraszamy na godz. 19.00.

 

  1. Jutro w liturgii przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. Maryję możemy nazywać Królową, ponieważ jest Matką Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Modlić się będziemy, abyśmy za Jej wstawiennictwem osiągnęli chwałę przygotowaną dla nas w Królestwie niebieskim.

 

  1. We wtorek, 23 sierpnia, decyzją Parlamentu Europejskiego z 2008 roku obchodzony jest Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. W Polsce obchodzony od 2011 roku. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich ofiarach totalitarnych rządów, prosząc, aby miłosierny Bóg obdarzył ich łaską życia bez końca.

 

  1. W środę, 24 sierpnia, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Bartłomieja, Apostoła. Warto przypomnieć, że to właśnie on najpierw był patronem naszej parafii.

 

  1. W piątek, 26 sierpnia, przypada w liturgii uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Tego dnia będziemy łączyć się z Jasną Górą, gdzie znajduje się wizerunek Czarnej Madonny. Częstochowa dla nas Polaków jest wyjątkowym miejscem, duchowym sercem naszego narodu. Zapraszamy na wspólną modlitwę przez wstawiennictwo Jasnogórskiej Pani. Msze Święte w naszym kościele o godz. 6.00, 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. Z racji uroczystości tego dnia nie obowiązuje post piątkowy.

 

  1. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Jasnogórskiej Pani.

 

  1. Bóg zapłać za składane ofiary na utrzymanie i potrzeby naszej parafii.

 

  1. Ksiądz Adam Roziewski, który w sierpniu posługiwał w naszej parafii, kończy już tę posługę i uda się do parafii w Białej Piskiej, gdzie biskup posyła go do pracy jako wikariusza. Dziękujemy za obecność, zaangażowanie i pomoc, i życzymy obfitości łaski od Boga na każdy dzień. Szczęść Boże!