1. Jutro rozpoczynamy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. W tym miesiącu włączmy się w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję
  2. We wtorek 2 sierpnia przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią Świętego Franciszka z Asyżu. Przypominam, że warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim modlitwy przynajmniej Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.
  3. We czwartek, 4 sierpnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Panu Bogu za dar kapłanów i ich posługę oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie także z naszej wspólnoty parafialnej.
  4. W sobotę, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. Fakt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich. Msze św. u nas o 6.00, 6.30, 8.00, 12.00 i 18.00.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Msze Święte u nas o 6.00, 8.00, 12.00 i 18.00. Możliwość spowiedzi. W sobotę nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz. 18.00. Za tydzień 7 sierpnia I Niedziela Miesiąca i zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godzinie 12.00
  6. Wzorem ubiegłych lat organizujemy wyjazd autokarowy na ostatni etap pielgrzymki pieszej na Jasną Górę. Wyjazd w środę 10 sierpnia o 22.00, z ul. Kościelnej. Wyjazd z Częstochowy w czwartek późnym wieczorem. Zapisy i więcej informacji w kancelarii parafialnej.
  7. Zapraszamy wszystkich na koncert organowy dziś o godzinie 19.00 do naszej Bazyliki.
  8. Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie i potrzeby naszej parafii.