1. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Został on ustanowiony przez papieża Franciszka na czwartą niedzielę lipca, w bliskości wspomnienia świętych Joachima i Anny, dziadków Pana Jezusa. Z okazji Święta Krechowiaków w Augustowie, dziś msza św. w par. Matki Bożej Częstochowskiej o godz. 12.00.

 

  1. Jutro wspominamy św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po wszystkich Mszach Świętych błogosławieństwo pojazdów przy plebanii ( ul. Skorupki ). Ofiary przeznaczamy na zakup środków transportu dla misjonarzy. Pamiętajmy też, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze.

 

  1. W czwartek 28 lipca w katedrze ełckiej rozpoczyna się XXX Ełcka Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę. Dziś o godzinie 13.00 spotkanie organizacyjne w sprawie pielgrzymki. Z tej też okazji organizowany będzie jak co roku wyjazd na ostatni dzień pielgrzymki. Zapisy i więcej informacji w kancelarii parafialnej.

 

  1. Zapraszamy wszystkich na koncert organowy dziś o godzinie 19.00 do naszej Bazyliki.

 

  1. W najbliższy piątek 29 lipca ksiądz biskup Jerzy Mazur udziela dyspensy od pokarmów mięsnych. W ramach zadośćuczynienia wierni powinni odmówić modlitwę Ojcze Nasz w intencji poszanowania życia ludzkiego.

 

  1. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg swoim błogosławieństwem wynagradza waszą hojność.