1. Dziś przypada dwunasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Powstał nowy pomnik przy naszej Bazylice poświęcony sybirakom. Dziś, o godz. 12.00, będzie uroczysta msza św. w intencji sybiraków, a po niej poświęcenie tego pomnika. Dziś też ostatnia przed wakacjami msza o 15.30. Msze o 20.30 rozpoczną się od lipca.

 

  1. Przeżyliśmy procesję Bożego Ciała. Raz jeszcze wyrażam wdzięczność wszystkim, którzy włączyli się czynnie w przygotowanie i przeprowadzenie procesji. Bóg zapłać. Podczas trwania tzw. oktawy Bożego Ciała gromadzimy się na mszy św. o godz. 18.00, po niej jest wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesja eucharystyczna wokół naszej Bazyliki. Nabożeństwo kończy się modlitwą apelu maryjnego. W czwartek koniec oktawy, tradycyjnie poświęcimy wianki i udzielimy błogosławieństwa dzieciom. Serdecznie zapraszamy.

 

  1. Również w czwartek, 23 czerwca, przypada Dzień Ojca. To też przeniesiona z 24 czerwca Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Zapraszamy na Msze św. w ciągu całego dnia, modlić się będziemy w intencji ojców. Będziemy żyjącym wypraszać obfitość Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych – wieczną nagrodę.

 

  1. W piątek, 24 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, główny odpust w naszej parafii. Msze św. o 6.00, 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. Po mszy o 18.00 nabożeństwo czerwcowe i procesja eucharystyczna z racji odpustu. To także z inicjatywy Świętego Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

  1. Piątek jest także dniem zakończenia roku szkolnego. Zapraszamy dzieci i młodzież, nauczycieli i wychowawców na mszą świętą o godz. 8.00, w czasie której będziemy w sposób szczególny dziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji.

 

  1. W sobotę, 25 czerwca, przypada liturgiczne wspomnienie Niepokalanego Serca N.M.P.

 

  1. Za tydzień, w niedzielę 26 czerwca, po mszy wieczornej spotkanie przed Pieszą Pielgrzymką na Jasną Górę. W ciągu całej niedzieli będą też spisywane intencje modlitewne, które podejmą pielgrzymi zdążający do tronu Matki Bożej.

 

  1. Bóg zapłać za ofiary na utrzymanie i potrzeby naszej wspólnoty parafialnej.