1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu (…), a także znak krzyża. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.

 

  1. Jutro, 13 czerwca, w naszej parafii odpust ku czci św. Antoniego. Msze św. o godz.: 6.00, 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. Wyjątkowo, z okazji odpustu, nabożeństwo czerwcowe będzie po mszy św. wieczornej, a po nim procesja eucharystyczna. Wracamy do pięknej tradycji w naszej parafii, po wszystkich mszach św. odpustowych rozdawać będziemy poświęcone chleby św. Antoniego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

  1. W środę, 15 czerwca, o godz. 9.00, w naszej Bazylice msza św. w int. Ignacego Prądzyńskiego (z ok. 230 roczn. urodzin) i innych budowniczych Kanału Augustowskiego.

 

  1. W czwartek, 16 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała. Przez udział w procesji wyznajemy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Chlebie eucharystycznym. Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy po Mszy Świętej o godz. 12.00. Znowu wyjdziemy z procesją na ulice naszego miasta. Przejdziemy ulicami: 3 Maja, Hożą, Ks. Skorupki, Kościelną i 3 Maja. Wzorem ubiegłych lat bardzo proszę, aby ołtarze przygotowały nasze Siostry, a także wspólnoty: Odnowy w Duchu Świętym, Domowego Kościoła i Equipes Notre Dame, i Ruchu Rodzin Nazaretańskich. Wzięcie udziału w procesji nie zastępuje obecności na mszy św.

 

  1. Podczas trwania tzw. oktawy Bożego Ciała gromadzimy się na mszy św. o godz. 18.00, po niej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesja eucharystyczna wokół naszej Bazyliki. Nabożeństwo kończyć będziemy modlitwą apelu maryjnego. Serdecznie zapraszamy.

 

  1. Zauważyliście pewnie nowy pomnik przy naszej Bazylice poświęcony sybirakom. Za tydzień, w niedzielę, 19 czerwca, o godz. 12.00 będzie uroczysta msza św. w intencji sybiraków, a po niej poświęcenie tego pomnika.

 

  1. Również za tydzień ostatnia przed wakacjami msza św. o godz. 15.30.