1. Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wspominamy dzień, kiedy na zgromadzonych w Wieczerniku Apostołów zstąpił Duch Święty pod postacią ognistych języków. Dzięki Jego mocy uczniowie wyszli z Wieczernika, aby głosić całemu światu orędzie zbawienia. Dziś odpust w Studzienicznej. O 8.00 wyrusza piesza pielgrzymka na uroczystości. Zachęcamy. Nie będzie dzisiaj w naszej parafii mszy św. o godz. 15.30.

 

  1. Pierwsza niedziela czerwca corocznie obchodzona jest także jako Dzień Dziękczynienia. To szczególna okazja, aby wyrazić wdzięczność za wszelkie dary Bożej dobroci.

 

  1. Jutro, 6 czerwca, przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Jest to Główna Patronka naszej Diecezji. Pod krzyżem Maryja została dana za Matkę nie tylko Świętemu Janowi, ale także wszystkim ludziom. Towarzyszy wspólnocie Kościoła od samego początku. Będziemy wypraszać Jej orędownictwa w naszych codziennych potrzebach. Msze u nas o godz. : 6.00, 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00.

 

  1. W czwartek, 9 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej posługi.

 

  1. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.30.

 

  1. W najbliższą niedzielę, 12 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Warto przypomnieć, że kończy ona czas wielkanocnej Komunii Świętej.

 

  1. W tym roku chcemy, jak dawniej, przeżyć procesję Bożego Ciała wychodząc na ulicę naszego miasta. Bardzo więc proszę, aby jak to było wcześniej, ołtarze przygotowały wspólnoty: nasze Siostry Rodziny Maryi, drugi – Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym, trzeci – Kościół Domowy i Equipes Notre Dame i czwarty – Ruch Rodzin Nazaretańskich.