1. Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy Niedzielą Dobrego Pasterza. To Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania i przygotowują się do kapłaństwa w naszym diecezjalnym seminarium, z którego kleryk dziś do nas przyjechał.

 

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

 

  1. Jutro, 9 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, przeniesiona z 8 maja ze względu na przypadającą niedzielę wielkanocną. Będziemy wzywać jego orędownictwa i wypraszać Bożą pomoc dla naszej Ojczyzny. To dzień imienin ks. Stanisława Dudka, który na co dzień posługuje w naszej parafii. Składamy najlepsze życzenia zdrowia, pomyślności i Bożego błogosławieństwa.

 

  1. W piątek, 13 maja, w liturgii będziemy wspominać Matkę Bożą Fatimską. Tego dnia przypada także 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. W piątek o godz. 16.00 zgromadzą się w Bazylice dzieci komunijne na nabożeństwie odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych, a potem po raz pierwszy przystąpią do spowiedzi.

 

  1. W sobotę, 14 maja, święto Świętego Macieja Apostoła, który dołączył do grona Dwunastu po śmierci Judasza. To dzień imienin ks. Macieja Maciejewskiego, Dyrektora Domu Księży Emerytów. Również mu składamy najlepsze życzenia obfitości łaski od Boga. W sobotę u nas odbędzie się Uroczystość I Komunii Świętej. Msze komunijne będą o godz. 10.00, 12.00 i 14.00.

 

  1. W naszej świątyni nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy w domach rodzinnych.

 

  1. Bóg zapłać za ofiary na utrzymanie i potrzeby naszej parafii.