1. Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. To wydarzenie jest szczególnym znakiem tego, że Bóg zlitował się nad grzesznymi ludźmi i całemu światu okazał swoje miłosierdzie.

 

  1. Dziś przypada także patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. To nie tylko dzień modlitwy za wszystkich zaangażowanych w dzieła charytatywne, ale także okazja do budzenia wrażliwości na potrzeby innych i przychodzenia im z pomocą. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji.

 

  1. Ostatnia niedziela kwietnia jest Niedzielą Modlitw za Kierowców. W sposób szczególny modlimy się dzisiaj o bezpieczne i odpowiedzialne poruszanie się po drogach dla wszystkich kierowców i uczestników ruchu drogowego.

 

  1. Jutro, w poniedziałek, 25 kwietnia, przypada święto Świętego Marka Ewangelisty. Jest to także dzień modlitwy o urodzaje. Zapraszamy na Mszę Świętą, w czasie której będziemy się modlić za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca była doceniana i szanowana oraz aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.

 

  1. We wtorek, 26 kwietnia, będziemy celebrowali uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym roku 23 kwietnia przypadł w oktawie Wielkanocy, dlatego uroczystość ku czci Świętego Wojciecha została przeniesiona na 26 kwietnia. Msze Święte tego dnia w naszej świątyni o godz. 6.00, 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00.

 

  1. W piątek, 29 kwietnia, obchodzimy święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy. To również Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, obchodzony w rocznicę wyzwolenia obozu w Dachau (1945). Naszą modlitwą będziemy otaczać wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego totalitaryzmu, szczególnie kapłanów oraz osoby życia konsekrowanego. Tego wieczora (piątek) zapraszamy do wspólnej modlitwy mieszkańców naszego miasta w intencji naszej Ojczyzny, pokoju na świecie, a szczególnie zakończenia wojny na Ukrainie. Rozpoczniemy mszą św. o godz. 18.00, po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitewne czuwanie zakończone mszą św. o północy. Serdecznie zapraszamy.

 

  1. Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca. Po mszy św. o 12.00 spotkanie Kół Różańcowych z naszej parafii. Będzie to także kolejna Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To szczególne zaproszenie do poznawania i rozważania słowa Bożego zapisanego na kartach Pisma Świętego.

 

  1. Za tydzień rozpoczniemy maj, miesiąc Maryjny i nabożeństwa majowe, które będziemy celebrować codziennie o godz. 17.30 (czyli przed mszą wieczorną). Od początku maja wznawiamy też apel maryjny przy grocie po mszy św. o godz. 18.00.

 

  1. Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie i potrzeby naszej parafii.