1. Dziękujemy Bogu za rekolekcje i szczególny czas miłosierdzia. Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczyna uroczysty obchód Wielkiego Tygodnia. Jego punktem kulminacyjnym będzie Święte Triduum Paschalne upamiętniające wydarzenia od Ostatniej Wieczerzy po chwalebny dzień Zmartwychwstania Pańskiego.

 

  1. Ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali dziś po mszy o 10.30 i po 18.00 ostatnie kazanie pasyjne i procesja.

 

  1. We wtorek przed południem kapłani odwiedzą chorych z Komunią Świętą. Kto chciałby, prosimy zgłosić w zakrystii, lub w kancelarii parafialnej.

 

  1. Święte Triduum Paschalne rozpoczniemy w czwartek sprawowaniem pamiątki Ostatniej Wieczerzy – uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do kaplicy adoracji. Po zakończeniu nabożeństwa, jeszcze przez godzinę będzie możliwość osobistej modlitwy. Wznowienie adoracji w piątek od godz. 8.00.

 

  1. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek zostanie odprawione o godz. 10.00. O godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo Bożego Miłosierdzia. W piątkowy wieczór o godz. 18.00 będziemy sprawowali liturgię Męki Pańskiej. Zachęcamy do uczczenia Zbawiciela poprzez wysłuchanie opisu Męki Pańskiej oraz adorację krzyża świętego za którą można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po Komunii św. w uroczystej procesji przeniesiemy Najświętszy Sakrament do grobu Pańskiego. Tam odśpiewamy trzy części Gorzkich Żali. Będzie możliwość skorzystania z sakramentu pojednania, tzw. noc konfesjonałów. Przypominamy, że w Wielki Piątek wierni są zobowiązani do postu ścisłego.

 

  1. Wielka Sobota to czas modlitwy i wyciszenia przy grobie Chrystusa. Zapraszamy do rodzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny od 8.00 do 16.00 co pół godziny. W tym czasie kapłan będzie dyżurował w konfesjonale, jeszcze możliwość spowiedzi.

 

  1. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy w Wielką Sobotę o godz. 19.00. Po obrzędach poświęcenia ognia, wysłuchaniu orędzia paschalnego i bogatej liturgii słowa odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.

 

  1. W wielkanocny poranek Niedzieli Zmartwychwstania Chrystusa o godz. 6.00 uroczystą procesją rezurekcyjną, biciem dzwonów i radosnym śpiewem ogłosimy wszystkim, że Pan zmartwychwstał i jest z nami.

 

  1. W Święta msze św. wg. porządku:

           Niedziela : 6.00, 9.15, 10.30, 12.00 i 18.00

           Poniedziałek : 6.00, 8.00, 9.15, 10.30, 12.00 i 18.00