1. Dziś, w piątą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy część tego okresu liturgicznego, w którym szczególny akcent w liturgii i czytaniach będzie położony na Mękę Pańską. Modlić się będziemy o to, abyśmy gorliwie naśladowali miłość Chrystusa, który oddał własne życie za zbawienie świata.

 

  1. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Po mszy św. o 12.00 spotkanie Kół Różańcowych naszej parafii, a po mszy o 15.30 spotkanie dzieci komunijnych i ich rodziców.

 

  1. Przypominamy o nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

  1. Chcemy dobrze przygotować się na nadchodzące święta. Mogą nam w tym pomóc rekolekcje, które przeżyjemy w naszej wspólnocie w najbliższy czwartek, piątek i sobotę. Porządek mszy św. codziennie taki sam (6.00, 8.00, 10.00, 12.00, 16.00 i 18.00). Nauki rekolekcyjne wygłosi nam ks. Arkadiusz Orzeł – proboszcz parafii Kolnica i Białobrzegi. W piątek nie będzie drogi krzyżowej w kościele, ani po mszy o 16.00, ani o 17.30, ponieważ o 19.00 rozpocznie się wspólne, dla wszystkich mieszkańców Augustowa, nabożeństwo drogi krzyżowej ulicami naszego miasta. Weźmy liczny udział, całymi rodzinami. Serdecznie zapraszamy.

 

  1. W sobotę, o godz. 19.00 młodzież, pod kierunkiem i opieką ks. Przemysława, gromadząca się przy naszej parafii we wspólnotach zaprasza nas na Misterium Męki Pańskiej. Myślę, że będzie to piękne zakończenie rekolekcji i wprowadzenie nas w Niedzielę Palmową. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

 

  1. Właśnie najbliższa niedziela, 10 kwietnia, będzie Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Będziemy wspominać uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy Świętej. W ten sposób rozpoczniemy przeżywanie Wielkiego Tygodnia, w którym będziemy wspominać najważniejsze wydarzenia zbawcze: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa.

 

  1. Tego dnia przypada także kolejna rocznica katastrofy smoleńskiej. Będziemy modlić się za wszystkich, którzy zginęli pod Smoleńskim, aby miłosierny Bóg obdarzył ich udziałem w życiu wiecznym.

 

  1. Bóg zapłać za składane ofiary na utrzymanie i potrzeby naszej wspólnoty parafialnej.