1. Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. Zewnętrznym wyrazem radości jest różowy kolor szat liturgicznych. To znak, że zbliżamy się w wielkopostnym przygotowaniu do świętowania misterium paschalnego Jezusa Chrystusa. Dziś młodzież będzie rozprowadzała kartki wielkanocne, można je nabyć wychodząc z kościoła. Ofiara przeznaczona na cele młodzieżowe.

 

  1. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj po mszy o 10.30, a po mszy o 18.00 z kazaniem pasyjnym i procesją. Przypominamy, że za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

  1. Najbliższy piątek, 1 kwietnia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Msze Święte o godz. 6.00, 8.00, 12.00, 16.00 i 18.00. Mękę Zbawiciela będziemy rozważać w czasie nabożeństwa drogi krzyżowej po mszy o 16.00 i o 17.30. O 20.00 adoracja Krzyża.

 

  1. Sobota, 2 kwietnia, będzie pierwszą sobotą miesiąca. Nabożeństwo różańcowe z okazji I soboty po mszy św. o 18.00.  W sobotę przypada także 17. rocznica śmieci Świętego Jana Pawła II. Nasz Wielki Rodak nazywany jest Sługą Miłosierdzia. Módlmy się przez jego wstawiennictwo o miłosierdzie dla nas i całego świata, a szczególnie o zakończenie wojny.

 

  1. Najbliższa niedziela, 3 kwietnia, będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Po mszy św. o 12.00 spotkanie Kół Różańcowych, a po mszy o 15.30 spotkanie z dziećmi z trzecich klas i ich rodzicami.

 

  1. Rekolekcje w naszej parafii będą w dniach 7, 8, 9 kwietnia.

 

  1. Bóg zapłać za składane ofiary na utrzymanie i potrzeby naszej parafii.