1. Trwamy w okresie pokuty i nawrócenia – dziś przypada już trzecia niedziela Wielkiego Postu. Po raz kolejny słyszymy słowa Zbawiciela: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”. Dziś Gorzkie Żale po mszy o 10.30, a także po 18.00 z kazaniem pasyjnym i procesją, i po tym wieczornym nabożeństwie odbędzie się spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania. Za tydzień, o tej samej porze spotkanie młodzieży, która się przygotowuje do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

 

  1. W piątek, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia obchodzimy Dzień Świętości Życia. Jest to także Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postanowienia. Takie zobowiązanie będzie można podjąć uroczyście podczas Mszy Świętych w tym dniu u nas sprawowanych, a więc o godz. 6.00, 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. Tego dnia przypada tez 30 – rocznica utworzenia Diecezji Ełckiej. Modlić się będziemy za naszego biskupa, o wybór biskupa pomocniczego, za kapłanów, i za całą naszą diecezjalną wspólnotę. Z racji uroczystości nie obowiązuje post.

 

  1. Nabożeństwo drogi krzyżowej w piątek o godz. 16.00 i 17.30, a o 20.00 nabożeństwo adoracji krzyża.

 

  1. W sobotę, 26 marca, w liturgii przypada wspomnienie Dobrego Łotra oraz Dzień modlitwy za więźniów. Módlmy się więc za wszystkich, którzy pogubili się na drogach życia, aby weszli na drogę nawrócenia i pamiętali, że „Pan jest łaskawy, pełen miłosierdzia”.

 

  1. Rozprowadzamy tradycyjnie Baranki Wielkanocne. Cena 6 zł. Dochód przeznaczamy na powstanie centrum senioralnego w Ełku i Suwałkach. To coroczna akcja Caritas.

 

  1. Organizujemy katechezy przedmałżeńskie w dniach 2 – 3 kwietnia. Zapisy i wszelkie informacje u ks. Marka, a także w kancelarii parafialnej. Jest tez plakat i informacje na Facebooku parafii.