1. Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu oraz ostatni dzień Kwartalnych dni modlitw o ducha pokuty. Pierwsza niedziela miesiąca, więc po mszy o 12.00 spotkanie Kół Różańcowych, a po mszy o 15.30 spotkanie dzieci klas trzecich i rodziców. Gościmy dziś kleryka z naszego ełckiego seminarium. Bóg zapłać za ofiary składane na ich potrzeby i utrzymanie. Dziś o 10.30 msza św. z ok. przeżywanego ostatnio Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, wcześnie złożenie kwiatów i modlitwa przy Domu Turka.

 

  1. We wszystkie piątki Wielkiego Postu rozważamy mękę Pana Jezusa w czasie Drogi Krzyżowej o godz. 16.00 i 17.30. Również w każdy piątek o godz. 20.00 nabożeństwo adoracji krzyża. W każdą niedzielę Wielkiego Postu - Gorzkie Żale po mszy św. o 10.30, i po mszy o 18.00 z kazaniem pasyjnym i procesją.

 

  1. We wtorek, 8 marca, przypada Dzień Kobiet. Wszystkim paniom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, doświadczenia miłości i szacunku oraz opieki Matki Najświętszej.

 

  1. Jak ogłaszaliśmy przed tygodniem, wszystkich rodziców zatroskanych o swoje dzieci, i chcących modlitwą je wspierać zapraszamy dziś, po mszy wieczornej i Gorzkich Żalach na spotkanie.

 

  1. Osoby, które przeżywały rekolekcje „oddanie 33” zapraszamy na dzień skupienia na najbliższą sobotę. Spotkanie rozpocznie się różańcem, o godz. 14.30 w naszej bazylice. Będzie trwało dłużej, więc prosimy odpowiednio zaplanować sobie to popołudnie.

 

  1. Najbliższa niedziela, 13 marca, będzie Niedzielą Ad Gentes – Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zapraszamy do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej w intencji wszystkich pracujących na misjach.

 

  1. Przeraża nas to co w ostatnim czasie dzieje się na Ukrainie. Nie jesteśmy obojętni. Wspieramy naszych braci modlitwą, postem, ofiarą… W Środę Popielcową udało się dla nich nazbierać 30 800 zł. Zostały już przekazane. Bóg zapłać za wasze dobre serca. Możemy również zakupić produkty, które zostaną im dostarczone. Uwaga spis potrzebnych rzeczy drukujemy w naszej gazetce. Zaznaczam nie potrzeba ubrań !!! Wszystko, co potrzebne jest wyszczególnione. Jeszcze jedna ważna uwaga! Prosimy, by nie starać się kupić wszystkiego po jednym, ale nastawić się na jedną, dwie rzeczy, i kupić tego większą ilość; zgrzewkę, czy więcej.. Takie same produkty zapakować razem. Ułatwi to segregacje i załadunek. Dary zbieramy w poniedziałek, wtorek i środę w godz. 12.00 – 17.00 przy ul. Ks. Skorupki 4, przy plebanii.

 

  1. Za tydzień po mszy o 15.30 spotkanie dzieci klas drugich i ich rodziców, a po mszy wieczornej i Gorzkich Żalach spotkanie kandydatów do bierzmowania.