1. Dziś piąta niedziela w ciągu roku kościelnego. Po mszy św. o 12.00 spotkanie Kół Różańcowych z racji pierwszej niedzieli miesiąca. Za tydzień już będzie msza św. o 15.30, a po niej spotkanie dzieci klas trzecich i ich rodziców. Po Mszy Świętej o godzinie 18 spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

 

 

  1. W piątek, 11 lutego, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W 1858 roku Maryja objawiła się Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała wówczas do modlitwy i pokuty. Dziś Lourdes to jedno z najbardziej znanych sanktuariów maryjnych na świecie. Słynie z wielu pielgrzymek oraz licznych uzdrowień duszy i ciała. Ten dzień jest obchodzony także jako Światowy Dzień Chorych. Szczególną modlitwą będziemy otaczać wszystkich, którzy zmagają się z trudnościami choroby i cierpienia. Msze Święte z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych o godz. 8.00, 12.00 i 18.00. Prosimy, by w miarę możliwości pomóc, szczególnie dotkliwie osłabionym i chorym, dotrzeć na nabożeństwo.

 

 

  1. Trwa jeszcze kolęda. Bóg zapłać tym, którzy zechcieli nas przyjąć w ubiegłym tygodniu, a także za składane ofiary. Niech dobry Bóg hojnie nagradza potrzebnymi łaskami dobroć Waszych serc. Porządek kolędy można odnaleźć w gazetce, na tablicy ogłoszeń i w Internecie.