1. Dziś czwarta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Ostatnia niedziela stycznia tradycyjnie obchodzona jest jako Światowy Dzień Trędowatych. W czasie trwających ferii nie ma u nas mszy św. o 15.30. Rodziców z dziećmi zapraszamy do wspólnej modlitwy na mszach św. w innych godzinach.

 

  1. W środę, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Będziemy wspominać dzień, kiedy Maryja i Józef przynieśli małego Jezusa do świątyni, aby ofiarować Go Panu. Starzec Symeon nazwał Jezusa „Światłem na oświecenie pogan i ludu Izraela”. Msze Święte z błogosławieństwem świec w naszej świątyni o godz. 6.00, 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00.

 

  1. Tego dnia obchodzimy także ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą będziemy wspierać wszystkich, którzy oddali się na służbę Bogu i ludziom w zgromadzeniach życia zakonnego i instytutach świeckich. Szczególnie pamiętajmy o Siostrach, które od lat posługują u nas w Augustowie, i w naszej parafii. Będziemy prosić Boga o nowe powołania do życia zakonnego. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na wparcie Sióstr Karmelitanek w Ełku.

 

  1. W czwartek, 3 lutego, wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona chorych na gardło. Po każdej mszy św. obrzęd błogosławieństwa świec i wiernych.

 

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek pamiętajmy o modlitwie w intencji powołań i powołanych. W piątek okazja do modlitwy wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Przed południem księża odwiedzą chorych z Komunią św. Msze o godz.: 6.00, 8.00, 12.00, 16.00 i 18.00. W pierwszą sobotę, 5 lutego, wspomnienie św. Agaty. Tradycyjnie na wszystkich mszach św. błogosławieństwo chleba. Nabożeństwo różańcowe po mszy św. o 18.00.

 

  1. Najbliższa niedziela, 6 lutego, będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Po mszy św. o 12.00 spotkanie członków Kół Różańcowych z naszej parafii.

 

  1. Trwa kolęda. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyjmowali nas w ubiegłym tygodniu. Bóg zapłać za składane przy tej okazji ofiary. Porządek kolędy na najbliższe dni jest w gablocie, w gazetce i w Internecie.