1. Dziś trzecia niedziela zwykła w roku kościelnym, z inicjatywy papieża Franciszka od 2019 roku obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. To szczególne zaproszenie, aby odkrywać tajemnicę Boga przez lekturę Pisma Świętego. Niech będzie to szczególny czas odkrywania Boga i umacniania wiary przez lekturę tekstów natchnionych. Nie ma dziś, i za tydzień też nie będzie mszy o godz. 15.30.

 

  1. We wtorek, 25 stycznia, przypada liturgiczne święto Nawrócenia Świętego Pawła. Kończy ono Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

 

  1. W środę, 26 stycznia, w Kościele katolickim w Polsce obchodzony jest Dzień Islamu. To dzień wspólnej modlitwy i szukania tego, co łączy katolików i wyznawców Allaha.

 

  1. W czwartek, 27 stycznia, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Ogarniemy modlitewną pamięcią wszystkich członków narodu żydowskiego, którzy zginęli w wyniku hitlerowskich zbrodni, a także tych, którzy niosąc im pomoc, zostali zamordowani.

 

  1. W przyszłą niedzielę, 30 stycznia, będziemy obchodzili Światowy Dzień Trędowatych.

 

  1. Trwa kolęda w naszej parafii. Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy gościli nas w ubiegłym tygodniu. Bóg zapłać za składane ofiary na kolędę, a także utrzymanie naszej wspólnoty i inwestycje. Wielu wiernych prosi o przekazanie uwagi odnośnie obecnego czasu pandemii. Proszą, aby wkładać w kościele maseczki, a ci którzy są mocno przeziębieni i mają mocny kaszel, katar by wrócili do kościoła po wyleczeniu przeziębienia. Porządek kolędy można sprawdzić na naszych stronach internetowych, w gazetce i gablocie…