1. Powoli kończy się Adwent. Minęły rekolekcje parafialne. Ufam, że większość parafian skorzystała z czasu łaski i dzięki sakramentowi pojednania przygotowała serce na spotkanie z nadchodzącym Panem. Zewnętrzne oznaki przygotowań, takie jak czystość naszych domów i mieszkań, przygotowania do wieczerzy wigilijnej, są ważne, lecz ważniejsza jest troska o duchowe przygotowanie, żeby Pan Jezus mógł się spotkać z nami w czystości naszych serc, uporządkowanych relacjach i pokoju wokół nas.  Młodzież oazowa rozprowadza dziś poświęcone sianko na stół wigilijny. Ofiara jest dobrowolna.

 

  1. Jutro, tj. w poniedziałek, w godz. od 13.00 do 17.00 będą wydawane paczki dla ubogich. Serdeczne słowa wdzięczności tym, którzy składali ofiary podczas tegorocznych rorat, bo dzięki nim mogliśmy je przygotować. Bóg zapłać S. Małgorzacie i Paniom, które przy tym pracowały.

 

  1. Do piątku włącznie zapraszamy codziennie na roraty o godz. 6.00. W piątek będzie jeszcze msza św. o godz. 8.00.

 

  1. W piątek, 24 grudnia, wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii Świętego Łukasza o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazja do pojednania w naszych małych wspólnotach. Pamiętajmy w modlitwie także o tych, których w tym roku przy stole wigilijnym zabraknie. Podobnie jak w ubiegłym roku będą u nas odprawione dwie „pasterki”, o godz. 22.00 i 24.00. Pół godziny przed jedną i drugą mszą pasterską zapraszamy na śpiewanie kolęd.

 

  1. Msze św. w Uroczystość Bożego Narodzenia o godz. 8.00, 9.15, 10.30, 12.00 i 18.00, a w drugi dzień świąt, będzie to Niedziela Świętej Rodziny, o godz. 6.00, 8.00, 9.15, 10.30 (tej mszy będzie przewodniczył ks. bp Adrian Galbas), 12.00 i 18.00. Przypominamy, że w czasie wolnym od szkoły, nie ma w niedziele mszy o 15.30.

 

  1. Chcemy przystroić na święta naszą świątynię. Kto chciałby pomóc zapraszam na jutro, tj. w poniedziałek, po mszy św. o 18.00.

 

  1. Jeśli ktoś jeszcze nie ma opłatków, można zaopatrzyć się u Pana Organisty, lub w zakrystii.

 

  1. Bóg zapłać za składane ofiary na potrzeby i utrzymanie naszej parafii.

 

  1. We wtorek przed południem nasi księża odwiedzą chorych z Komunią św. Jeśli ktoś chciałby, by ksiądz przyniósł Pana Jezusa komuś z domowników, czy może komuś z sąsiedztwa, prosimy zgłosić te osoby w kancelarii, lub w zakrystii po mszach św.