1. Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To będzie trzeci już rok realizacji w Kościele w Polsce programu duszpasterskiego na lata 2019-2022, którego hasło brzmi: „Eucharystia daje życie”. Natomiast hasłem roku duszpasterskiego, w który właśnie wchodzimy są słowa „Posłani w pokoju Chrystusa”. Chcemy tak formować nasze serca i sumienia uczestnicząc w Eucharystii, aby w swojej codzienności dawać czytelne świadectwo przynależności do Chrystusa. On nas do tego nie tylko zaprasza, ale wręcz posyła.

 

  1. W Adwencie towarzyszy nam Maryja. Ona pierwsza odpowiedziała Bogu niech mi się stanie i przyjęła Jego plan. Wpatrujemy się w Jej przykład. Zachęcamy do udziału w roratach. W naszej Bazylice będą odprawiane codziennie o 6.00. Wcześniej tradycyjnie Godzinki. Zapraszamy wszystkich: dorosłych, młodzież, dzieci. Zgodnie z tradycją przynieśmy lampiony. Dzieci będą losować, jak co roku figurki Maryi Niepokalanej. Zbierane ofiary na tacę przeznaczymy na przygotowanie paczek świątecznych dla ubogich.

 

  1. Adwent to czas szczególnej pracy nad sobą. Zachęcamy do podjęcia osobistych wyrzeczeń, uporządkowania swoich spraw, zatrzymania się i głębszej refleksji nad swoim postępowaniem, relacjami. Szczególną okazją do tego będą rekolekcje adwentowe w dniach od 16 do 18 grudnia. Już teraz zaplanujmy ten czas.

 

  1. W tym tygodniu przypadnie pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwa według przyjętego porządku. W piątek, przed południem kapłani odwiedzą chorych.

 

  1. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy dzień modlitwy w intencji Kościoła na Wschodzie i pomocy materialnej dla niego. Ofiary na ten cel będą zbierane po mszach św.

 

  1. Od dziś można kupić świece Caritasu na stół wigilijny. Dochód zostanie przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Cena jednej świecy 15 zł.
  2. Ks. Szymon Klimaszewski zaprasza na Adwentowy Dzień Skupienia Wspólnot Przyjaciele Maryi z naszego rejonu (czyli osoby które przygotowują się lub już zawierzyły Jezusowi przez Maryję). Dzień ten odbędzie się 5 grudnia 2021,w kościele p.w. Chrystusa Króla w Suwałkach. Rozpocznie się o g.14.30  modlitwą różańcową, następnie przewidziana jest agapa, konferencja, prezentacje wspólnot. Potem Wieczór Uwielbienia i Namaszczenia z błogosławieństwem każdej wspólnoty,  o g.17.00 Mszą Świętą . Tym razem z racji niedzieli wyjazd jest indywidualny. Spotkanie w naszej parafii odbędzie się 16 grudnia, o godz. 17.15.
  3. Bóg zapłać za składane ofiary na utrzymanie naszej wspólnoty.