1. W ubiegłą niedzielę przeżyliśmy piękną uroczystość wyniesienia do chwały ołtarzy naszych wielkich rodaków Prymasa Tysiąclecia - Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Róży Czackiej. Dziś w naszej diecezji przeżywamy dzień wdzięczności za nowych błogosławionych naszej Ojczyzny.

 

 

  1. W czwartek wspomnienie św. o. Pio, czciciela Najświętszej Eucharystii i Matki Bożej, niezwykłego charyzmatyka. W naszej parafii jest Grupa Modlitewna św. Ojca Pio, którą opiekuje się ksiądz prałat Marian Szewczyk. Spotkania odbywają się dwa razy w miesiącu, we wtorki. Zapraszamy nowe osoby. O szczegóły można pytać księdza opiekuna.

 

  1. Rodziców dzieci klas trzecich i ósmych prosimy o szczególne zainteresowanie się przygotowaniem swoich synów i córek, odpowiednio do pierwszej spowiedzi i Komunii św. i do bierzmowania. Rozpoczynają się spotkania przy parafii, które mają jak najlepiej do tego przygotować. Pierwsze spotkanie dzieci klas drugich i ich rodziców odbędzie się w październiku, szczegóły w najbliższym czasie.

 

  1. Wydział Katechetyczny Ełckiej Kurii Diecezjalnej serdecznie zaprasza wszystkich nauczycieli, pedagogów, katechetów, księży i siostry zakonne na diecezjalną Pielgrzymkę Nauczycieli do Sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej, która odbędzie się w sobotę, 25 września 2021 r.  Początek o godz. 10.00

 

 5. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Jest Martyria i nowy numer naszej parafialnej gazetki.

 

6. Serdeczne słowa wdzięczności za ofiary składane na utrzymanie i potrzeby naszej wspólnoty.