1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Chodzi o wielkie dzieło kształtowania przyszłych pokoleń, ich świata wartości, postaw życiowych, które będą je wyróżniały w codzienności. Niech to będzie nie tylko czas szczególnej modlitwy, lecz także okazja do refleksji, jakie dajemy świadectwo życia.   Dziś również, w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, odbywa się piękna, dla nas Polaków ważna uroczystość - beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej. Oglądanie w TV przekazu z beatyfikacji nie zastępuje mszy św. Należy tego dnia, jak w każdą niedzielę, uczestniczyć we mszy św.

 

  1. Dzisiejsze ofiary zostają przeznaczone na remont i prace renowacyjne w naszej parafii. Drodzy, to dzięki waszemu wsparciu i ofiarności możemy kontynuować prace. W każdą niedzielę modlimy się za wszystkich parafian i dobrodziejów. Niech Bóg wynagrodzi wam waszą hojności i otwartość oraz gotowość do pomocy.

 

  1. We wtorek 14 września święto Podwyższenia Krzyża świętego. Krzyż to znak zbawienia – znak mojej wiary. Czy za każdym razem, gdy go czynię, robię to z pełną świadomością? Wobec profanacji krzyża w wielu miejscach świata powinienem się zastanowić nad tym, jakie miejsce w moim życiu zajmuje Chrystusowy krzyż – znak zbawienia i zwycięstwa. Msze św. u nas tego dnia o 6.00, 6.30, 8.00, 12.00 i 18.00.

 

  1. 17 września będziemy obchodzili rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 r. Pamiętajmy o tej tragicznej karcie historii i módlmy się za wszystkich poległych na Wschodzie w obronie ojczyzny.

 

  1. W sobotę 18 września święto patrona dzieci i młodzieży – św. Stanisława Kostki. Szczególnie na godz. 18.00 serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież, by u progu nowego roku szkolnego wszystkie intencje młodych polecić Bogu.

 

  1. W przyszłą niedzielę, po Mszy Świętej o godz. 18.00 odbędzie się pierwsze spotkanie uczniów klas ósmych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. Na to spotkanie zapraszamy też ich rodziców. Obecność obowiązkowa.