1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po mszy św. o godz. 12.00 comiesięczne spotkanie Kół Różańcowych z naszej parafii.

 

  1. W środę 8 września święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Duchowość naszego narodu jest przeniknięta duchowością maryjną, która zawsze ukierunkowuje nas na Boga. W naszej tradycji to święto jest nazywane świętem Matki Bożej Siewnej, bo tego właśnie dnia prosimy o błogosławieństwo Boże dla przyszłych plonów, żeby nasza ziemia przyniosła chleb. Porządek mszy św. powszedni. Odpust w Żarnowie.

 

  1. Rozpoczął się nowy rok szkolny, ale i nowy rok formacyjny. Zaczynają się spotkania w grupach przy naszej parafii. Porządek: Oaza młodzieżowa - poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej, Oaza dziecięca - sobota o godzinie 10.00, schola młodzieżowa - środa i piątek 16.00, schola dziecięca - czwartek o 17.00, Liturgiczna służba ołtarza - sobota w zakrystii - 9.00, Odnowa w Duchu Świętym - poniedziałek - po wieczornej Mszy Świętej, Ruch Rodzin Nazaretańskich – środa, po mszy św. wieczornej, KSM - czwartek po Mszy Świętej wieczornej Są też kręgi Domowego Kościoła i Equipes Notre Dame – formujące małżonków. Zapraszamy wszystkich, którzy uczestniczyli w spotkaniach, a także nowe osoby do czynnego włączenia się. Wszelkich informacji udzielają księża.  

 

  1. Zbliża się wreszcie odkładana z powodu pandemii piękna, dla nas Polaków, uroczystość - beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej. Będzie to 12 września, w przyszłą niedzielę, w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Podkreślam, że oglądanie w TV przekazu z beatyfikacji nie zastępuje mszy św. Trzeba sobie tak zaplanować pójście do kościoła, by można też obejrzeć przekaz z uroczystości. Z powodu rygorów i obostrzeń nie mogliśmy organizować wyjazdu, by uczestniczyć na żywo.

 

  1. W przyszłym tygodniu taca zostanie przeznaczona na prace remontowe i renowacyjne w Bazylice. Dzięki waszemu wsparciu i pomocy osobistej nasza świątynia i jej otoczenie coraz bardziej zachwycają. Niech Bóg wynagrodzi wam, drodzy, waszą hojności i otwartość oraz gotowość do pomocy.