1. Kończy się, dla wielu z nas, czas wakacji, urlopów i wypoczynku. Dziękujemy Panu Bogu za Jego opiekę i opatrzność, za wszelkie dobro w tym czasie, którego doświadczyliśmy. Gościmy dziś u nas ks. Marka Walusia, który jest proboszczem w nowo utworzonej parafii Matki Bożej Królowej Męczenników w Suwałkach. Modli się dziś z nami, głosi Słowo Boże. Bóg zapłać tym, którzy zechcą wesprzeć swoją ofiarą jego powstającą parafię.

Dziś ostatnia w tym czasie msza św. o 20.30. Od przyszłej niedzieli wraca zwykły porządek niedzielny. Na 15.30 zapraszamy szczególnie dzieci. Po tej mszy w przyszłą niedzielę (5 września) spotkanie dzieci z trzecich klas i ich rodziców rozpoczynające przygotowania do I Komunii Św.

Chcemy, by na mszach św. o 15.30 śpiewała schola dziecięca. Próby będą w czwartki o 17.00. Zapisy i wszelkie informacje u ks. Przemysława. Bardzo zachęcamy dzieci.

Serdecznie witamy w naszej wspólnocie ks. Marka Godlewskiego, który jest nowym wikariuszem. Przyjmujemy Cię księże z wielką otwartością i życzliwością, i życzymy obfitości łaski płynącej z Serca Jezusowego.

2. W środę będziemy obchodzić 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie szczególnie o tych, którzy oddali życie w obronie ojczyzny na wszystkich frontach. Otoczmy modlitwą także tych, którzy po jej zakończeniu walczyli o suwerenność i niepodległość Polski i złożyli ofiarę swojego życia jako więźniowie polityczni, a których próbowano wymazać z historii.

3. 1 września rozpocznie się nowy rok szkolny i katechetyczny. Dzieciom i młodzieży życzymy wiele zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, kształtowaniu dojrzałych postaw, a czcigodnym nauczycielom, katechetom i wychowawcom dużo siły i mocy Ducha Świętego, potrzebnego w procesie kształtowania dzieci i młodzieży. Msza Święta, ze szczególną prośbą o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym, asystencję Ducha Świętego na czas edukacji i wszelkie potrzebne łaski dla dzieci, młodzieży, a także wychowawców, nauczycieli i rodziców, w naszej bazylice o godz. 8.00. Serdecznie zapraszamy.

4. W przyszłą niedzielę po mszy św. o 12.00 spotkanie Żywego Różańca.

5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek msze św. o 6.00, 8.00, 12.00, 16.00 i 18.00. Przed południem księża odwiedzą chorych z Komunią św. W pierwszą sobotę różaniec po mszy św. o 18.00.

6. Serdeczne słowa wdzięczności za ofiary na utrzymanie, inwestycje i potrzeby naszej parafii.