1. Jak miło brzmią w naszych uszach słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii: „Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco” (Mk 6,31). Abyśmy mogli podejmować wyzwania związane z powołaniem, potrzebujemy czasu na odpoczynek, ale także na zaakcentowanie spraw duchowych, dzięki którym otaczający nas świat nabiera wyjątkowego blasku. Uczyńmy wszystko, by nie zagubić duchowego wymiaru swojego życia.


2. Dziś diecezjalne obchody 76- rocznicy Obławy Augustowskiej. Msza św. w Gibach o godz. 11.00

.
3. Z okazji zbliżającego się Święta Policji, w najbliższą środę, o godz. 8.00, będzie u nas msza św. w intencji naszych policjantów. Zapraszamy do modlitwy również rodziny, a także tych, którzy już ukończyli służbę.


4. W przyszłą niedzielę, 25 lipca, będziemy po raz pierwszy obchodzić Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Został on ustanowiony przez papieża Franciszka na czwartą niedzielę lipca, w bliskości wspomnienia świętych Joachima i Anny, dziadków Pana Jezusa. To też Święto Krechowiaków w Augustowie, msza św. w par. Matki Bożej Częstochowskiej o godz. 12.00.


5. Za tydzień też będziemy wspominać św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po wszystkich Mszach Świętych błogosławieństwo pojazdów przy plebanii ( ul. Skorupki ). Ofiary przeznaczamy na zakup pojazdów dla misjonarzy. Pamiętajmy też, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze.


6. Kiedy w czasie wędrówek będziemy nawiedzali świątynie, sanktuaria, klasztory, pamiętajmy o godnym stroju, by w ten sposób dać świadectwo szacunku dla miejsc świętych.


7. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby i utrzymanie naszej parafii.