1. W okresie wakacyjnym, urlopów, odpoczynku gromadzimy się na Eucharystii, by ze źródła, jakim jest Bóg, zaczerpnąć siły i przyjąć wszelkie dary i łaski dla nas przygotowane. Niezależnie od różnych sytuacji, które pojawiają się na drodze naszej wiary, odkrywamy, że Bóg nigdy nie zmienia swojego wyboru i zawsze przerzuca mosty między sobą a naszym życiem, posyła do nas proroków, abyśmy przez odnawianie przymierza zawsze byli Jego wybranym narodem.

2. W naszej historii są różne, często bardzo bolesne, karty. Dziś przeżywamy Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej – święto państwowe poświęcone pamięci ofiar rzezi wołyńskiej i innych mordów na obywatelach II Rzeczypospolitej dokonywanych przez nacjonalistów ukraińskich w czasie II wojny światowej. Módlmy się za tych, którzy ponieśli śmierć, oraz o to, żeby już nigdy nie doszło do podobnej zbrodni.

3. Jutro w Augustowie obchody 76 Rocznicy Obławy Augustowskiej. W naszej Bazylice, o godz. 18.00 msza św. w intencji Ofiar, rodzin, i w intencji naszej Ojczyzny. Diecezjalne obchody w najbliższą Niedzielę (18 lipca) w Gibach, msza św. o godz. 11.00.

4. Jutro też w liturgii wspomnienie współpatrona naszej diecezji św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu.

5. W najbliższy piątek, wspomnienie NMP z Góry Karmel (Matki Bożej Szkaplerznej)

6. W sobotę (17 lipca) XVI Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Rajgrodzie. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.30., a o godz. 12.30. będzie sprawowana Msza św. z aktem zawierzenia Matce Bożej.

7. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby i utrzymanie naszej wspólnoty.