1. Eucharystia, w której uczestniczymy, jest cudem dokonującym się na naszych oczach, lecz rzadko tak o niej myślimy. Może gdyby wśród nas Jezus dokonał tak spektakularnego znaku jak ucieszenie burzy na jeziorze Genezaret, przypadlibyśmy Mu do stóp. A tu, na tym ołtarzu, w czasie każdej Eucharystii dokonuje się cud: Bóg staje wśród nas i jest dla nas pokarmem. Niech nigdy nie zabraknie nam wiary w słowa Jezusa: „[…] Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata” (Mt 28,20).

 

  1. Dzisiaj, o godz. 12.00, modlić się będziemy za Sybiraków w 80-tą rocznicę wywózki; dla żyjących o zdrowie, siły i Boże błogosławieństwo, a dla tych co już odeszli o wieczny pokój i zbawienie.

 

  1. Nabożeństwo czerwcowe codziennie o 17.30. Zadbajmy o to, byśmy choć raz rodzinnie stanęli przed obliczem Jezusa utajonego w Najświętszym Sakramencie.

 

  1. W środę, 23 czerwca, przeżyjemy Dzień Ojca. W czasie Mszy Świętych i nabożeństw w szczególny sposób będziemy się modlić za wszystkich ojców w naszej parafii, by wzorem św. Józefa odważnie podejmowali wyzwania wynikające z ich powołania.

 

  1. W czwartek, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, który wzywał do nawrócenia i przygotował drogę Jezusowi. Wskazał Jezusa jako Baranka Bożego. Msze św. o 6.00, 6.30, 8.00, 12.00 i 18.00.

 

  1. W piątek zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy o godz. 8.00 na Mszę Świętą dziękczynną za wszelkie dary i łaski, których Bóg udzielił nam w tym roku. Tym bardziej, że był to rok inny, o wiele trudniejszy niż we wcześniejszych latach.

 

  1. Dziś ostatnia przed wakacjami msza św. o 15.30, rocznica I Komunii Świętej dzieci, które rok temu po raz pierwszy w pełni uczestniczyły w Eucharystii. Msze o 20.30 od lipca.

 

  1. Zachęcamy, by zaopatrzyć się w prasę.

 

  1. Składam serdeczne podziękowanie za ofiary składane na potrzeby i utrzymanie naszej parafii.

 

  1. Od dzisiaj wierni są zobowiązani do uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych mszach świętych. Dyspensa zostaje zdjęta.