1. Druga niedziela Wielkanocy jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus dał grzesznikom święto Miłosierdzia jako ostatnią deskę ratunku. Z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią Świętą, przyjętą w tym dniu, jest związana obietnica zupełnego odpuszczenia win i kar. To także patronalne święto Caritasu, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy nieustannie miłosierdzia Bożego, dlatego możemy uczyć się być miłosiernymi dla braci i sióstr.

 

  1. Przed laty dotknęła nas tragedia katastrofy w Smoleńsku. Na katyńskiej ziemi, która nosi w sobie ofiarę z życia kwiatu polskiej inteligencji lat międzywojennych, została złożona ofiara przez tych, dla których Bóg, honor i ojczyzna były najwyższymi wartościami. Wczoraj, o godz. 12.00, została odprawiona Msza Święta w intencji pary prezydenckiej i pozostałych ofiar katastrofy, wcześniej o godz. 10.00 zostały złożone kwiaty przy pomniku smoleńskim, przy naszej Bazylice.

 

  1. O 15.00, w godzinie miłosierdzia, zapraszam do naszej Bazyliki, na wspólną modlitwę Koronką do miłosierdzia Bożego. Bóg nieustannie nas zaskakuje swoim miłosierdziem, okazywanym nam w przeróżny sposób. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem naszej wdzięczności. Zachęcam wszystkich, którzy nie przyjdą do Bazyliki, aby modlili się w swoich domach.

 

  1. W środę, 14 kwietnia, będziemy obchodzili święto Chrztu Polski, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej w 2019 r. Odnosi się ono do przyjęcia chrztu, a tym samym wiary w Boga Trójjedynego, przez księcia Mieszka I i jego dwór, co miało ogromne znaczenie dla procesu tworzenia się naszej państwowości.

 

  1. Za tydzień Niedziela Biblijna, która rozpocznie 13. Ogólnopolski Tydzień Biblijny.
  2. Zachęcamy do nabywania prasy.
  3. Serdeczne słowa wdzięczności za składane ofiary na potrzeby naszej wspólnoty, szczególnie teraz, gdy nie było kolędy.