Drodzy parafianie i goście!

Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa napełniło radością nie tylko kobiety przybyłe do grobu i apostołów, lecz także wszystkich, do których dotarła wiadomość o nim. Po misterium Świętego Triduum, po opuszczeniu, wyszydzeniu, cierpieniu i śmierci nastaje nowy czas nadziei. Z perspektywy zmartwychwstania życie człowieka wygląda inaczej. Nauczmy się tak na nie patrzeć.

Chrystus Pan zmartwychwstał – i my zmartwychwstaniemy! Niechaj ta nadzieja będzie w nas źródłem radości i pokoju, niech porządkuje naszą codzienność, abyśmy każdego dnia stawali się niezwykłymi świadkami zmartwychwstania. Jezus żyje! Dzielmy się tą radością z najbliższymi i ze wszystkimi, których Pan z nami spotka. Pokoju serca, radości rozpromieniającej każdy dzień, nadziei, która nigdy nie gaśnie – z całego serca wam życzymy.

Życzenia Świąteczne kierują do mieszkańców Augustowa i naszych gości również Pan Burmistrz i Pan Starosta.

 

1. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, dzięki którym tak pięknie przeżyliśmy Święte Triduum Paschalne. Wszystkim kapłanom za posługę w tych dniach, szczególnie w konfesjonale. Wszystkim, którzy włączali się w liturgię, służbie ołtarza, panu kościelnemu, panu organiście oraz tym, którzy przygotowali ołtarz adoracji, grób Pański, posprzątali kościół i przystroili go kwiatami. Wszystkim wiernym za wspólną modlitwę. Niech Zmartwychwstały spotka was na drodze waszego życia jak uczniów idących do Emaus.

 

2. Przypomnę porządek mszy św. w Święta:

 

Niedziela: 6.00, 9.15, 10.30, 12.00, 18.00

Poniedziałek: 6.00, 8.00, 9.15, 10.30, 12.00, 18.00.

 

3. W najbliższy piątek nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych z racji oktawy wielkanocnej.

 

4. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego, rozpocznie Tydzień Miłosierdzia. Bóg nieustannie nas zaskakuje miłosierdziem okazywanym nam w przeróżny sposób. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem wdzięczności Bogu.