1. Rozpoczynamy świętowanie Wielkiego Tygodnia. To czas, w którym wspominamy w liturgii najważniejsze wydarzenia ostatnich dni Jezusa na ziemi. Jego punktem kulminacyjnym będzie Święte Triduum Paschalne upamiętniające wydarzenia od Ostatniej Wieczerzy po chwalebny dzień Zmartwychwstania Pańskiego.

2. Zapraszamy dziś na ostatnie gorzkie żale, po mszy o 10.30, i po 18.00 z kazaniem pasyjnym i procesją eucharystyczną.

3. W Wielką Środę przed południem kapłani odwiedzą chorych z Komunią Św.

4. Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. O godz. 10.00 w Katedrze Ełckiej będzie sprawowana Msza krzyżma, której będzie przewodniczył ks. bp Jerzy Mazur. Uroczysta liturgia w naszej świątyni rozpocznie się o 18.00. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do kaplicy adoracji; „ciemnicy”. Po zakończeniu nabożeństwa jeszcze przez godzinę możliwość osobistej modlitwy. Wznowienie adoracji w piątek od godz. 8.00.

5. Wielki Piątek – pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa. O godz. 10.00 w naszej Bazylice droga krzyżowa. O godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu nie sprawujemy Eucharystii. Obowiązuje post ścisły. Liturgię rozpoczniemy o godz. 18.00. Po komunii św. Najświętszy Sakrament przeniesiemy do Grobu Pańskiego. Tam odśpiewamy III części Gorzkich Żali. Będzie jeszcze możliwość spowiedzi, tzw. „noc konfesjonałów”. Tego dnia przypada rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Pamiętajmy, że papież i jego nauczanie to dar, którego nam, Polakom, nie wolno zmarnować.

6. Wielka Sobota – dzień, w którym Kościół trwa przy grobie Pańskim, rozważa mękę i śmierć Chrystusa, Jego zstąpienie do otchłani, a także oczekuje na Jego Zmartwychwstanie. W tym dniu Kościół powstrzymuje się od celebrowania Eucharystii. Zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu. Święcenie pokarmów od 8.00 do 16.00 co pół godziny.

7. Wigilia Paschalna. Liturgię rozpoczniemy o godz. 19.00. Zabierzmy na nią świece.

8. Rezurekcja w poranek wielkanocny o godz. 6.00. Zapraszamy parafian i gości, żeby uroczyście i radośnie ogłosili światu, że Pan zmartwychwstał i jest z nami. Proszę o przygotowanie orszaku procesyjnego .

W Święta msze św. wg. porządku:

Niedziela : 6.00, 9.15, 10.30, 12.00, 18.00

Poniedziałek : 6.00, 8.00, 9.15, 10.30, 12.00, 18.00