1. Od dzisiejszej – V Niedzieli Wielkiego Postu – zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Do tej pory towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dzisiaj zasłonięte są krzyże. Skupimy się na rozważaniu Męki Pańskiej.

 

  1. W czwartek 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – dokładnie dziewięć miesięcy przed Bożym Narodzeniem. Jest to Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wspierajmy modlitwą tych, którzy walczą w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. To piękna inicjatywa towarzyszenia modlitwą przez dziewięć miesięcy dziecku, którego imię zna Pan Bóg. Zachęcam, by podjąć takie zobowiązanie modlitewne. Zobowiązania do przystąpienia do Duchowej Adopcji można wziąć ze stolika. Przystąpić będzie można na każdej mszy św., szczególnie zapraszamy na wieczorną mszę św., której przewodniczyć będzie ks. bp Adrian. Szczególne słowa zaproszenia kieruje do tegorocznych maturzystów. Tego dnia będziemy się za was modlić. Bądźcie z nami o godz. 18.00. Tego dnia rozpoczniemy nasze rekolekcje wielkopostne (czwartek, piątek i sobota). Msze św. i okazja do spowiedzi każdego dnia o godz. 6.00, 8.00, 10.00, 12.00, 16.00 i 18.00. Poprowadzi je dobrze nam znany ks. Daniel Kowalski.

 

  1. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne. W piątek droga krzyżowa. Z racji rekolekcji będzie po mszy św. o 16.00, i drugie nabożeństwo o 17.30. O 20.00 adoracja krzyża. W niedzielę gorzkie żale po mszy św. o 10.30, i po mszy o 18.00 z kazaniem pasyjnym i procesją.

 

  1. W Wielką Środę, przed południem, kapłani odwiedzą chorych z Komunią Świętą. Prosimy, by zgłaszać swoich chorych.

 

  1. Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej, zwana Niedzielą Palmową. Podczas wszystkich mszy św. dokonamy błogosławieństwa palm.

 

  1. Rozprowadzamy jeszcze baranki wielkanocne. Młodzież z KSM rozprowadza kartki świąteczne.

 

  1. Zachęcamy do nabywania prasy.

 

  1. Serdeczne słowa wdzięczności kieruje ku tym, którzy w ostatnim czasie przekazali swoje ofiary na utrzymanie naszej parafii i potrzeby duszpasterzy, z racji odwołanej kolędy. Bóg zapłać za dar serca złożony bądź w kancelarii, bądź osobiście, bądź na konto parafialne. Niech Bóg wynagrodzi obfitym błogosławieństwem was, i Waszych bliskich za dobroć Waszych serc.