1. Dziś gościmy kleryka z naszego ełckiego seminarium duchownego. To dla nas jeszcze jedna okazja by modlić się o nowe święte i gorliwe powołania, a także za tych, którzy już odpowiedzieli na zaproszenie Pana Jezusa do szczególnej służby w Kościele. Ofiary składane na tacę przekazujemy na utrzymanie i potrzeby WSD w Ełku. Ofiarodawcom składam serdeczne podziękowanie.

 

  1. W piątek 19 marca będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Ten dzień możemy nazwać dniem mężczyzn. Otoczmy modlitwą wszystkich mężczyzn: kawalerów, mężów, ojców, dziadków. Tego dnia prośmy Boga o wszelkie łaski dla nich, by codziennie wypełniali powołanie, do jakiego zostali wezwani. Serdecznie zapraszamy do modlitwy. Msze św. o godz. 6.00, 6.30, 8.00, 12.00 i 18.00. I mała podpowiedź: uroczysta kolacja w gronie rodziny na pewno będzie miłą niespodzianką, tym bardziej, że z racji uroczystości nie obowiązuje post od mięsa.

 

  1. Droga krzyżowa w piątki o godz. 16.00 i 17.30. O 20.00 nabożeństwo adoracji krzyża.

 

  1. W niedzielę Gorzkie Żale po mszy św. o 10.30 i uroczyste nabożeństwo z kazaniem pasyjnym i procesją po mszy św. o 18.00.

 

  1. Rozprowadzamy baranki wielkanocne; to tradycyjna akcja CARITAS
  2. Wygląda na to, że w tym roku, z racji pandemii nie będzie kolędy. Tym bardziej wyrażam wielką wdzięczność wszystkim, którzy w wielkiej wyrozumiałości przekazują swoje ofiary na utrzymanie księży i na kościół. To zawsze była, oprócz modlitwy, rozmowy, spotkania - okazja, by wyrazić swoją wdzięczność kapłanom z parafii za codzienną posługę przez cały rok przekazując dar swego serca. To była okazja, by wspomóc utrzymanie parafii i podejmowane inwestycje dla dobra wspólnoty. Jest to ważne tym bardziej dzisiaj, gdy widzimy wyraźnie, że wiernych jest mniej w kościele. Wszystkie ofiary przekazywane w tym czasie zapisane są w kartotece każdej osoby, czy rodziny. Bóg zapłać z całego serca!