1. Czas Wielkiego Postu to czas naszej przemiany, która oznacza podjęcie nowych wyzwań, pracę nad swoją duchowością, a przede wszystkim zmianę myślenia pod wpływem Słowa, które kieruje do nas Bóg. Aby je usłyszeć, trzeba się zatrzymać, wyciszyć, skierować uwagę serca na Boga. Jest wiele spraw ważnych, lecz nie zaniedbajmy tego, co naprawdę istotne.

 

  1. Dzisiaj po mszy św. o 12.00 comiesięczne spotkanie Kół Żywego Różańca z naszej parafii. Trwają też, według ustalonego porządku, spotkania dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii Św., a także kandydatów do bierzmowania.

 

  1. We wszystkie piątki Wielkiego Postu rozważamy mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 16.00 i 17.30. Również w piątki o godz. 20.00 nabożeństwo adoracji krzyża. W każdą niedzielę Wielkiego Postu gorzkie żale po mszy św. o 10.30, i po 18.00 z kazaniem pasyjnym i procesją.

 

  1. W sobotę przypadnie 8. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem miłości do Głowy Kościoła powszechnego.

 

  1. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na cele wspólnoty parafialnej i jej utrzymanie. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.