1. Dzisiaj w Augustowie odbywają się obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, którzy są nazywani także żołnierzami niezłomnymi. Przez lata starano się wymazać pamięć o nich z historii naszego narodu. Ich miłość do ojczyzny, niezłomna walka o niepodległość i suwerenność Polski po zakończeniu II wojny światowej, ofiara życia zasługują na naszą pamięć, a przede wszystkim na pełną miłości modlitwę. O godz. 10.30 w naszej Bazylice msza św. w intencji Żołnierzy Wyklętych, ich rodzin i osób udzielających im pomocy. Zapraszamy.

 

  1. Jak co roku druga niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pragniemy pamiętać, że obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1883 polskich misjonarek i misjonarzy. Są świadkami prawdy, że Bóg jest miłością i kocha każdego bez wyjątku. Będzie można wesprzeć ich dzieło ofiarą przy wyjściu z kościoła.

 

  1. Jutro rozpocznie się miesiąc, w którym w szczególny sposób będziemy oddawali cześć opiekunowi Pana Jezusa – św. Józefowi. Odkąd papież Franciszek ogłosił Rok Świętego Józefa, w każdy poniedziałek po mszach św. o 8.00, 12.00 i 18.00 modlimy się za przyczyną tego wielkiego Patrona we wszystkich naszych intencjach.

 

  1. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Nasze modlitwy i nabożeństwa w takim samym porządku, jak dotąd. W pierwszy piątek miesiąca, przed południem, kapłani odwiedzą chorych z Komunią św.

 

  1. Przypominamy, że we wszystkie piątki Wielkiego Postu rozważamy mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 16.00 i 17.30. Wzorem lat ubiegłych, również w każdy piątek o godz. 20.00 odbywa się nabożeństwo adoracji krzyża. W każdą niedzielę Wielkiego Postu gorzkie żale po mszy św. o 10.30, i po mszy o 18.00 z kazaniem pasyjnym i procesją.

 

  1. W związku z obostrzeniami wynikającymi z potrzeby zachowania większej ostrożności i odpowiedzialności za zdrowie swoje i innych, może zauważyliście nowe sprzęty w naszej Bazylice. Jest automatyczne urządzenie do dezynfekcji rąk, a ostatnio też zamontowana w przedsionku automatyczna kropielnica. Wyrażam serdeczną wdzięczność ofiarodawcom. Urządzenie do dezynfekcji zakupione z ofiar rodziców dzieci z ostatniej I Komunii, kropielnica z ofiary anonimowego fundatora. Bóg zapłać.