1. Dziś ostatnia niedziela karnawału. Rozpoczynamy 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, jak wielkie spustoszenie w małżeństwach, rodzinach, w wychowaniu młodego pokolenia sieje nadużywanie alkoholu i społeczne przyzwolenie na jego picie w wielu sytuacjach. Niech modlitwa i pochylenie się nad tym problemem obudzą wrażliwość naszych serc i pomogą nam wytrwać w trzeźwości.

 

 

  1. W środę Popielec, którym rozpoczniemy Wielki Post, czas szczególnego zgłębiania tajemnicy cierpienia i zbawczej śmierci na krzyżu naszego Pana, Jezusa Chrystusa. To również czas wyciszenia i głębszej refleksji nad swoim życiem, jego celem i codziennością. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 6.00, 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. Już na początku Wielkiego Postu zarezerwujmy sobie czas na nabożeństwa i rekolekcje wielkopostne. Rekolekcje w tym roku poprowadzi ks. Daniel Kowalski, a odbędą się w dniach od 25 do 27 marca.

 

  1. Od środy popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu kolejne, kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

 

  1. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 16.00 i 17.30. W każdą niedzielę Wielkiego Postu gorzkie żale po mszy św. o 10.30, i po mszy o 18.00 z kazaniem pasyjnym i procesją.

 

  1. Za tydzień taca na potrzeby naszej parafii. Przeznaczymy ją na opłacenie rachunków za ogrzewanie, i na prace związane z renowacją ołtarza głównego w naszej Bazylice. Bóg zapłać.