1. Chrystus w czasie Eucharystii uczy nas modlitwy. Wielokrotnie wskazywał, że trzeba na nią znaleźć nie tylko miejsce, lecz także czas. Uczymy się w tym kościele, jak w sercu i w codzienności budować świątynię, w której będziemy spotykać Boga twarzą w twarz na modlitwie i wsłuchiwać się w Jego słowa.

 

  1. Dziś, w pierwszą niedzielę miesiąca po mszy św. o 12.00 spotkanie Kół Różańcowych z naszej parafii.

 

  1. W czwartek wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. W 1858 r., cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o niepokalanym poczęciu Najświętszej Maryi Panny, w grocie Massabielle Bernadetcie Soubirous objawiła się Matka Boża, która przedstawiła się jako Niepokalane Poczęcie, oraz wezwała do nawrócenia i prosiła o modlitwę. W czasie mszy świętych w szczególny sposób będziemy tego dnia modlić się za chorych z naszej parafii. Sakramentu chorych udzielimy na Mszach Świętych o 8.00, 12.00 i 18.00. Zadbajmy o to, by nasi chorzy bliscy czy sąsiedzi, dzięki naszej życzliwej pomocy, mogli tego dnia uczestniczyć we Mszy Świętej.

 

  1. Za tydzień rozpocznie się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Już dziś zachęcamy do pokuty i modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach.

 

  1. Bardzo serdecznie dziękuję tym, którzy odpowiadając na moją prośbę, przyszli w ubiegłym tygodniu, i pomogli uprzątnąć świąteczne dekoracje.

 

  1. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom naszej parafii.