1. Ostatnia niedziela stycznia to Światowy Dzień Trędowatych. Pomódlmy się dzisiaj w ich intencji, a także ich opiekunów, którzy z wielką miłością codziennie się nimi opiekują. Prośmy Boga także o to, żebyśmy nikogo nie przesuwali na margines życia.

 

  1. We wtorek 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Święte z błogosławieniem świec o godz. 6.00, 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. Pamiętajmy o osobach konsekrowanych, szczególnie naszych Siostrach, które od lat posługują u nas w Augustowie, i w naszej parafii. Warto przy tej okazji wspomnieć też o setkach domów pomocy, domów dziecka, przedszkoli, szkół, ośrodków wychowawczych, szpitali i hospicjów, w których codziennie służą osoby konsekrowane, które dzięki temu są świadkami Boga pełnego miłości i miłosierdzia. Tego dnia taca na Siostry Karmelitanki w Ełku. Po wieczornej mszy św. uprzątniemy dekoracje świąteczne. Zapraszamy chętnych do pomocy.

 

  1. W środę 3 lutego wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona chorych na gardło. Po każdej Mszy Świętej obrzęd błogosławieństwa świec i wiernych.

 

  1. W piątek 5 lutego wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Na wszystkich Mszach Świętych błogosławieństwo chleba.

 

  1. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa. Msze św. o godz. 6.00, 8.00, 12.00, 16.00 i 18.00.

 

  1. W tym tygodniu przypada także pierwsza sobota miesiąca, w którą będzie okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia. Nabożeństwo po mszy św. o 18.00.

 

  1. W przyszłą niedzielę po mszy św. o 12.00 spotkanie członków wszystkich Kół Różańcowych z naszej parafii.

 

  1. Pragnę serdecznie podziękować za ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę, do skarbonek i indywidualnie - na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Szczególnie jest to cenne w tym czasie, gdy ludzi w kościele jest mniej, i kiedy nie chodzimy po kolędzie, gdzie zawsze to był czas, gdy wierni swoimi ofiarami wspomagali potrzeby parafii. Niech dobry Bóg wynagradza błogosławieństwem waszą hojność i dobroć serc.