1. Dziś, ustanowiona przez papieża Franciszka, Niedziela Słowa Bożego. Niech zwróci więc naszą uwagę na wielki skarb, który jest w zasięgu naszej ręki, a którym jest Pismo Święte. Dobrym postanowieniem na nowy rok może być sięganie częściej, a może nawet codziennie po Słowo Boże. Trwa jeszcze Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Dziś po mszy św. o 15.30 spotkanie dzieci klas trzecich i ich rodziców, a po mszy św. o 18.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania.  Dziś też po wszystkich mszach świętych przy wyjściu ze świątyni można złożyć ofiarę, jako pomoc dla Chorwacji poszkodowanej w trzęsieniu ziemi.

 

  1. Jutro święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła Jezusa. Gorliwy faryzeusz i prześladowca pierwszego Kościoła, po tym, jak ukazał mu się zmartwychwstały Chrystus, został Jego uczniem i poświęcił resztę życia szerzeniu Ewangelii. Dzięki temu stał się apostołem narodów.

 

  1. W tym tygodniu patronują nam:

           – w poniedziałek 25 stycznia – św. Paweł, apostoł, świętujemy jego nawrócenie;

           – we wtorek 26 stycznia – święci biskupi Tymoteusz i Tytus, najbliżsi współpracownicy św. Pawła Apostoła;

           – w czwartek 28 stycznia – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej.

 

  1. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby i utrzymanie naszej wspólnoty.