1. Dziś gościmy u nas kleryka z Wyższego Seminarium Duchownego w Ełku. Modlimy się w intencji tych, którzy przygotowują się do kapłaństwa, a także w miarę możliwości wspieramy ich ofiarami. W poniedziałek rozpoczął się okres zwykły w liturgii Kościoła. Przeżywamy dziś Dzień Judaizmu, dlatego modlimy się szczególnie za jego wyznawców. Jan Paweł powiedział do Żydów w rzymskiej synagodze: „Jesteście naszymi umiłowanymi braćmi i w pewien sposób, można by powiedzieć, naszymi starszymi braćmi”. Pamiętajmy, że w narodzie żydowskim narodził się nasz Mesjasz Pan.

 

  1. Jutro rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”. Pan Jezus dał nam przykład modlitwy, abyśmy byli jedno. Niech ten czas będzie dla nas okazją do modlitwy i refleksji nad tym, czy wykorzystujemy wszystkie dary i umiejętności, żebyśmy byli znakiem jedności w dzisiejszym świecie.

 

  1. W przyszłą niedzielę, po mszy św. o godz. 15.30 spotkanie dzieci klas trzecich i ich rodziców, w ramach przygotowań do I spowiedzi i Komunii Św. Po mszy św. o 18.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

 

  1. W czwartek 21 stycznia będziemy obchodzili Dzień Babci, a następnego dnia Dzień Dziadka. Pamiętajmy o kochanych babciach i dziadkach. Oni zawsze mają dla nas czas i okazują nam miłość. Niech nasza pamięć, dobre słowa, modlitwa, przyjęta w ich intencji Komunia Święta będą wyrazem naszej szczególnej miłości.

 

  1. W tym tygodniu patronują nam:

       – we wtorek 19 stycznia – św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, wzór gorliwości apostolskiej i modlitwy;

       – w środę 21 stycznia – św. Agnieszka (†ok. 305), dziewica i męczennica, poniosła śmierć męczeńską podczas prześladowań  chrześcijan za czasów cesarza Dioklecjana.

 

  1. Pożegnaliśmy ks. prał. Władysława Podeszwika, którego Pan Bóg powołał do wieczności. Bóg zapłać wszystkim, którzy uczestniczyli w uroczystościach pogrzebowych, a szczególnie prowadzącym modlitwy i włączającym się w liturgię.

 

  1. Zachęcamy, by zaopatrzyć się w prasę katolicką.

 

  1. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby i utrzymanie naszej parafii.