Ogłoszenia parafialne

III Niedziela Wielkanocy - 10.04.2016 r.

Ogłoszenia parafialne

1. Po swoim zmartwychwstaniu Pan Jezus wielokrotnie ukazywał się swoim uczniom i przyjaciołom, spotykał się z nimi i dawał im dowody, że żyje. Dziś o jednym z takich spotkań opowiada nam Ewangelia. Od 8 lat trzecia niedziela Wielkanocy w naszej Ojczyźnie, dzięki inicjatywie Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II, jest Niedzielą Biblijną, inaugurującą w Kościele w Polsce Tydzień Biblijny. Znajdźmy w tym tygodniu czas na spotykanie się z Panem w Jego słowie. Zachęcamy do indywidualnej lektury i medytacji słowa Bożego.

2. W tym tygodniu, w dniach 14-16 kwietnia (czwartek – sobota) będziemy przeżywać główne uroczystości związane z jubileuszem 1050-lecia chrztu Polski. Historycy są zgodni, że chrzest Mieszka I odbył się 14 kwietnia, w Wielką Sobotę. Tego dnia uroczystości będą odbywać się w Gnieźnie. Natomiast w piątek i w sobotę w Poznaniu z udziałem biskupów i władz państwowych. Punktem kulminacyjnym będzie sobotnie dziękczynienie i Eucharystia z udziałem Episkopatu Polski na stadionie w Poznaniu.

3. Dzisiaj w sposób szczególny modlimy się w intencji Ojczyzny o jedność i pojednanie w naszym narodzie oraz w intencji 96 ofiar lotniczej katastrofy pod Smoleńskiem i za pomordowanych z rąk hitlerowskiego i sowieckiego okupanta. Msza św. w intencji tych którzy zginęli pod Smoleńskiem i w intencji Ojczyzny dziś o 12.00.

4. Podobnie jak w roku ubiegłym przeprowadzona zostanie zbiórka zużytych sprzętów elektrycznych i elektronicznych na rzecz tworzenia nowych szkół, szpitali w krajach ubogich. O szczegółach powiemy w przyszłą niedzielę.

 

Zostali włączeni do Kościoła

1. Magdalena Rozmysłowicz

2. Leon Rokicki

3. Kewin Wasilewski

 

Odeszli do wieczności:

1. + Michał Chmielewski