1. Dziś Niedziela Chrztu Pańskiego. Jezus, który staje w szeregu ludzi grzesznych i pragnie przyjąć chrzest nawrócenia z rąk Jana Chrzciciela, objawia się światu jako umiłowany Syn Boga, naznaczony mocą Ducha świętego, który przychodzi, by objawić Boga światu. Ta niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego. W naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do Święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas Świętem Matki Bożej Gromnicznej.

 

  1. Wspomnienie Chrztu Pana Jezusa w Jordanie jest okazją, by pomyśleć o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem chrześcijańskiego życia. Przyjęcie chrztu jest dla nas wielką godnością, ale i zobowiązaniem.

 

  1. Nie ma dziś mszy św. o 15.30. Tak somo nie będzie jej za tydzień (trwają ferie). Po zakończeniu ferii rozpoczną się przy naszej parafii spotkania przygotowujące dzieci i młodzież do sakramentów świętych; I Komunii św. i bierzmowania (za tydzień podamy szczegóły).

 

  1. Zachęcamy do zaopatrzenia się w prasę. Jest nowy numer Martyrii, a także nasza parafialna gazetka.

 

  1. Bóg zapłać za składane ofiary na potrzeby i utrzymanie naszej parafii.