1. W pierwszą niedzielę nowego roku pragniemy powierzyć Chrystusowi ten nowy czas. Jeszcze w klimacie Bożego Narodzenia dostrzegamy Jezusa, który przychodzi aby nas odkupić, by nadać sens naszym dniom, by dać nam pokój serca, by błogosławić nas, nasze rodziny i nasz codzienny trud.

 

  1. Dziś, w pierwszą niedzielę miesiąca, po mszy św. o 12.00, spotkanie Kół Różańcowych z naszej parafii. Nie ma dziś mszy św. o 15.30.

 

  1. Ojciec Święty Franciszek ogłosił Rok Św. Józefa. To doskonała okazja, by na nowo odkryć i poznać tego świętego. Znamy Go jako patrona Kościoła św., rodzin, ludzi pracy, dobrej śmierci.. W tych trudnych czasach z pewnością warto wołać do Niego o pomoc modląc się za Jego przyczyną. Od jutra, w każdy poniedziałek, w naszej Bazylice po mszach św. o 8.00, 12.00 i 18.00, nabożeństwo do św. Józefa.

 

  1. Jak już ogłaszaliśmy, tradycyjnej wizyty duszpasterskiej, kolędy, na razie nie będzie, ze względu na obawy zarażenia się korona wirusem. Jeśli warunki się poprawią i będzie bezpiecznie, odwiedzimy wiernych naszej parafii.

 

  1. W środę 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze Święte z poświęceniem kadzidła i kredy według porządku niedzielnego (bez mszy o 15.30). Nie będzie Orszaku Trzech Króli. Taca tego dnia jest przeznaczona na Krajowy Fundusz Misyjny.

 

  1. Za tydzień, 10 stycznia, Niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy okres Narodzenia Pańskiego.

 

  1. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby i utrzymanie naszej parafii.