Czas Bożego Narodzenia przypomina nam, że na świecie jest miłość, która wszystko znosi, wszystko przetrzyma i nigdy nie ustaje. Jest na wyciągnięcie naszych rąk jako nadzieja każdego z nas i całego świata. Bóg pragnie, abyśmy przyjęli Go do serca, do swojego domu, do swojego życia. Przyjęli i zatroszczyli się o Niego. Dlatego przychodzi na świat jako Dziecię. 

Wszystkim drogim parafianom, dobrodziejom, gościom życzymy, żeby miłość, radość i pokój, które przynosi Boża Dziecina, gościły w waszym życiu każdego dnia i były nadzieją na lepsze jutro. Prawdziwie błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia! 

Życzenia świąteczne przekazują nam też Ksiądz Biskup, Starosta Powiatu Augustowskiego i Burmistrz Augustowa.

 

  1. Dziś uroczystość Narodzenia Pańskiego. Niechaj radość z narodzenia Pana trwa w naszych sercach jak najdłużej. Niech rozpromienia nasze oblicza w czasie rodzinnych spotkań i daje nam nadzieję na przyszłość. Z racji uroczystości mimo piątku nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych. Msze św. o 8.00, 9.15, 10.30, 12.00 i 18.00

 

  1. Jutro (II dzień świąt) święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze Święte według porządku niedzielnego (bez mszy o 15.30). Taca zostanie przeznaczona na WSD w Ełku.

 

  1. W najbliższą niedzielę święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Tego dnia otoczmy modlitwą wszystkie rodziny parafii. Prośmy Boga o łaski dla nich na każdy dzień. Szczególnie módlmy się za te, które przeżywają trudny czas. Też nie ma mszy o 15.30.

 

  1. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy trudzili się nad świątecznym wystrojem naszej świątyni. Nadleśnictwu w Płaskiej za piękne choinki i całej ekipie, która w podobnym składzie jak w ubiegłych latach, włożyła dużo serca, pracy i swego czasu. Bóg zapłać! Szczególnie dziękuję swoim braciom kapłanom za posługę sakramentalną w ostatnich dniach.

 

  1. Biskup Ordynariusz postanowił, że we wszystkich parafiach diecezji ełckiej wizyta duszpasterska zostaje przełożona na czas późniejszy, gdy możliwe będzie w sposób bezpieczny odwiedzanie naszych wiernych w domach. Możliwe terminy zostaną przekazane przez Kurię w pierwszych miesiącach przyszłego roku.

 

  1. Pragnę serdecznie podziękować za ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.