1. Powoli kończy się Adwent. Minęły rekolekcje parafialne. Ufam, że mimo wiadomych utrudnień, większość parafian skorzystała z czasu łaski i dzięki sakramentowi pojednania przygotowała serce na spotkanie z nadchodzącym Panem. Zewnętrzne oznaki przygotowań, takie jak czystość naszych domów i mieszkań, przygotowania do wieczerzy wigilijnej, są ważne, lecz ważniejsza jest troska o duchowe przygotowanie, żeby Pan Jezus mógł się spotkać z nami w czystości naszych serc, uporządkowanych relacjach i pokoju wokół nas. Przy wyjściu z kościoła można wziąć poświęcone sianko na stół wigilijny, pod obrus, by tradycji stało się zadość.

 

  1. Jutro, tj. w poniedziałek, w godzinach od 13.00 do 17.00 będą wydawane paczki dla ubogich. Bóg zapłać tym, którzy podczas rorat składając swoje ofiary na tacę zafundowali je.

 

  1. Do czwartku włącznie roraty o godz. 6.00. W środę podczas mszy roratniej harcerze przyniosą do naszej Bazyliki światło betlejemskie. Jak co roku, będzie można je zabrać, by zapłonęło na naszych stołach, w wieczór wigilijny. W czwartek będzie jeszcze msza św. o godz. 8.00.

 

  1. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Zanim zasiądziemy do wieczerzy, zadbajmy nie tylko o zachowanie tradycji postnego posiłku, lecz przede wszystkim, przez wspólną modlitwę, czytanie opisu narodzenia z Ewangelii św. Łukasza oraz łamanie się opłatkiem, stwórzmy w swoich domach przestrzeń, by Bóg mógł zagościć w naszym życiu. Ze względu na ograniczenia ilości wiernych w świątyni, będą u nas odprawione dwie „pasterki”, o godz. 22.00 i o 24.00. Zgodnie z tradycją naszych ojców będziemy się dzielić radością z Bożego Narodzenia. Pół godziny przed jedną i drugą mszą pasterską zapraszamy na śpiewanie kolęd.

 

  1. Msze św. w Uroczystość Bożego Narodzenia o godz. 8.00, 9.15, 10.30, 12.00 i 18.00, a w drugi dzień świąt o godz. 6.00, 8.00, 9.15, 10.30, 12.00 i 18.00.

 

  1. W przyszłą niedzielę nie ma mszy o 15.30.

 

  1. Chcemy przystroić naszą świątynię na święta. Kto chciałby pomóc zapraszam na poniedziałek po mszy św. o 18.00.

 

  1. Jeśli ktoś jeszcze nie ma opłatków, można zaopatrzyć się u Pana Organisty, lub w zakrystii.

 

  1. Bóg zapłać za składane ofiary na potrzeby i utrzymanie naszej parafii.