1. W liturgii Kościoła 3. niedziela Adwentu jest nazywana niedzielą Gaudete – „radujcie się”. Bliskość świąt Bożego Narodzenia sprawia, że powinniśmy się zastanowić, czy już jesteśmy przygotowani na spotkanie z Panem.

 

  1. Wspominamy kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. To nasza najnowsza historia, o której nie możemy zapomnieć. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach stanu wojennego.

 

  1. Rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. W natłoku wielu ważnych spraw niech nie umknie naszej uwadze fakt, że pragniemy razem, rodzinnie wyjść na spotkanie przychodzącego Pana. Rodzina dla każdego z nas jest przestrzenią wzrastania w świętości na co dzień.

 

  1. Rekolekcje adwentowe, które będziemy przeżywać w tych dniach, dzięki refleksji nad słowem Bożym, sakramentowi pojednania niech przygotują nas do głębszego przeżywania świąt. Proszę, abyśmy swoje obowiązki ułożyli tak, żebyśmy mogli skorzystać z tego daru łaski. Otoczmy modlitwą księdza rekolekcjonistę. Rekolekcje w najbliższy czwartek, piątek i sobotę. Godziny mszy św.: 6.00, 8.00, 10.00, 12.00, 16.00 i 18.00.

 

  1. Msza Święta roratnia w naszej świątyni codziennie o 6.00. Zapraszamy wszystkich, by razem z Maryją rozważali tajemnice Boże.

 

  1. W czwartek 17 grudnia przypadnie 84. rocznica urodzin papieża Franciszka. Polecajmy opiece opatrzności Bożej naszego papieża i jego posługę Kościołowi oraz prośmy Ducha Świętego o towarzyszenie Ojcu Świętemu.