1. Tę niedzielę Adwentu przeżywamy jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wspierajmy modlitwą i ofiarami braci i siostry w byłych krajach Związku Radzieckiego. Ofiary, wyraz naszej solidarności i braterskiej miłości, możemy składać przy wyjściu z kościoła. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po mszy św. o 12.00 modlitewne spotkanie członków Kół Różańcowych z naszej parafii.

 

  1. Również dzisiaj, 6 grudnia, wspominamy św. Mikołaja, biskupa Myry żyjącego w III i IV w., który zasłynął gorliwością duszpasterską i szczególną troskliwością o potrzeby materialne bliźnich. Za jego przykładem obdarowujemy się drobnymi upominkami, które są wyrazem naszej miłości i przyjaźni. Z tej okazji po każdej mszy św. zapraszamy dzieci bliżej ołtarza, bo przygotowaliśmy dla nich słodką niespodziankę.

 

  1. W Adwencie rozważamy z Maryją tajemnicę wcielenia Bożego podczas Mszy Świętej roratniej codziennie o godz. 6.00. Wcześniej modlimy się śpiewając Godzinki. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci.

 

  1. We wtorek, 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godzinie 6.00, 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00.

 

  1. Można jeszcze kupić świece Caritasu na stół wigilijny. Dochód zostanie przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Są też kalendarze na przyszły rok, jako cegiełki na budowany w Ełku Dom Senioralny, a więc dla ludzi samotnych starszych, chorych.

 

  1. Bóg zapłać za składane ofiary na potrzeby, prowadzone inwestycje i utrzymanie naszej parafii.