1. Dzisiaj przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. Tradycyjnie po mszy św. o godz. 15.30, przy figurze Chrystusa Króla, przy naszej Bazylice, modlić się będziemy za mieszkańców naszego miasta, i naszej augustowskiej ziemi.

 

  1. Dziś po Mszy Świętej o 12.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

  1. Dzisiejsza uroczystość jest też świętem patronalnym Akcji Katolickiej.

 

  1. Dzisiaj jest też dzień św. Cecylii, która jest patronką muzyki i śpiewu kościelnego. Za jej przyczyną prosimy za tych, którzy podczas naszych nabożeństw pomagają nam się modlić śpiewem, a więc przede wszystkim naszego Pana organistę, Pana Marka, ale też członków naszej scholi młodzieżowej i tych którzy prowadzą śpiew u nas. Wypraszamy im potrzebne łaski i błogosławieństwo Boże.

 

  1. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. W przyszłą niedzielę, 29 listopada, rozpoczniemy ten piękny czas.

 

  1. Bóg zapłać za składane ofiary. Dziś na potrzeby i utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Ełku, a przy różnych okazjach na utrzymanie naszej parafii.