1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam też, jak bardzo Kościół jest różnorodny, a przez to rzeczywiście powszechny. To mozaika kultur, ras, języków i zwyczajów. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.

 

  1. Każdy chrześcijanin na mocy sakramentu chrztu powołany jest do bezpośredniego zaangażowania się na rzecz głoszenia Ewangelii. Pamiętamy, że nieustannie mamy być światłem dla całej ludzkości w pielgrzymce wiary.

 

  1. W kalendarzu liturgicznym w dniu 18 października, więc dzisiaj, przypada Święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Szczególnie w tym trudnym czasie pamiętajmy o nich w naszej modlitwie.

 

  1. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. Naszym orężem jest różaniec. Codziennie w naszym kościele o godz. 18.00 gromadzimy się na wieczornej Eucharystii, a po niej odprawiamy nabożeństwo różańcowe. Wszystkich parafian zapraszam na tę modlitwę.

 

  1. W czwartek, 22 października przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Pawła II, a także 72. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, Prymasa Polski w latach 1926-1948. Jego wielką troską był naród i Kościół nie tylko w Ojczyźnie, ale także rodacy na emigracji.

 

  1. Coraz bliżej Święto Zmarłych. Przypominamy o wypominkach, w których modlimy się o ich wieczne szczęście, pamiętajmy o uporządkowaniu i przyozdobieniu ich grobów. Nigdy nie zapominajmy, że to modlitwa i ofiarowane za nich odpusty i nasze wyrzeczenia są dla nich realną pomocą. Kwiaty i piękne znicze są wyrazem naszej pamięci i wdzięczności, ale pomóc im się zbawić nie mogą. Potrzeba tu mądrego umiaru.

 

  1. Pan Organista roznosi bożonarodzeniowe opłatki od godz. 16.30. Wyrażam wdzięczność wszystkim, którzy go przyjmują i za składane ofiary, jako wyraz wdzięczności za jego posługę u nas.

 

  1. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby, utrzymanie i prowadzone inwestycje w naszej parafii.