Ogłoszenia parafialne

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej - 20.03.2016 r.

W minionym czasie odeszli do wieczności:

1. + Zbigniew Wincenty Matys

2. + ks. Jan Kibis

3. + Aleksandra Suchwałko

4. + Regina Jakuć

 

Ogłoszenia parafialne

 

1. Dziękujemy Bogu za czas rekolekcji wielkopostnych . Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Niech udział w dzisiejszej liturgii pozwoli nam wejść głęboko we wszystkie wydarzenia rozpoczętego Wielkiego Tygodnia. Na początku każdej Mszy Świętej błogosławimy palmy.

2. Dziś po mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo gorzkich żali z ostatnią nauką pasyjną.

3. W poniedziałek i wtorek po mszach św. wieczornych dekorować będziemy nasz kościół. Trzeba przygotować ciemnicę i Grób Pański. Bardzo serdecznie zapraszamy do pomocy mężczyzn, kobiety, młodzież ...

4. 25 marca to dzień, w którym Kościół obchodzi uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jednak normy kalendarza liturgicznego wskazują na znaczenie dni Wielkiego Tygodnia i oktawy paschalnej, więc uroczystość tę obchodzić będziemy dopiero w poniedziałek po niedzieli Miłosierdzia Bożego, 4 kwietnia.

5. Zbliżają się najważniejsze dni w całym roku liturgicznym – Święte Triduum Paschalne. Aby rzeczywiście je owocnie i pięknie przeżyć, oczyśćmy nasze serca, pozwólmy, aby Pan nas przemieniał, czynił lepszymi.

6. Święte Triduum Paschalne rozpocznie się w Wielki Czwartek wieczorem o godz. 18.00 Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej. Będziemy dziękować za dwa sakramenty: Eucharystię i kapłaństwo. Po zakończonej liturgii przeniesiemy procesyjnie Najświętszy Sakrament do przygotowanego ołtarza adoracji (nazywanego „ciemnicą”). Adoracja potrwa do godz. 21.00. Adorację wznowimy w Wielki Piątek o godz. 8.00.

7. W Wielki Piątek Kościół nie sprawuje Mszy Świętej. Droga Krzyżowa w kościele o godz. 10.00. O 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Wszystkich wiernych zapraszamy do udziału w liturgii Męki Pańskiej, której szczytowym momentem jest adoracja krzyża świętego. W naszym kościele parafialnym liturgię rozpoczniemy o godz. 18.00. Na zakończenie liturgii Męki Pańskiej przeniesiemy Najświętszy Sakrament do przygotowanego Grobu Bożego, gdzie trwać będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Wtedy też możliwość spowiedzi tzw. Noc Konfesjonałów. Podczas adoracji odśpiewamy trzy części gorzkich żali. Przypominamy też, że w Wielki Piątek wierni zobowiązani są do postu ścisłego.

8. Wielka Sobota jest również dniem, gdy nie sprawuje się Eucharystii. Wszyscy wierni są zaproszeni do modlitwy i skupienia, do adoracji Chrystusa Eucharystycznego w przygotowanym Grobie Pańskim.

Od godz. 8.00 do godz. 16.00 co pół godziny będzie odbywać się błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny.

9. Wieczorem w sobotę po zachodzie słońca, o godz. 19.00 rozpoczniemy najważniejszą liturgię roku kościelnego – liturgię Wigilii Paschalnej. Będziemy celebrować Jego zmartwychwstanie, Jego zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem. Liturgię rozpoczniemy od poświęcenia ognia i zapalenia paschału, będziemy słuchać słowa Bożego, znów zaśpiewamy radosne Alleluja, a także weźmiemy udział w poświęceniu wody i odnowimy chrzcielne przyrzeczenia, za co możemy uzyskać odpust zupełny. Całość zwieńczy uroczysta liturgia eucharystyczna . Na tę liturgię prosimy o przyniesienie świec i naczynia na wodę święconą.

10. W wielkanocny poranek Niedzieli Zmartwychwstania o godz. 6.00 uroczystą procesją rezurekcyjną, biciem dzwonów i radosnym śpiewem ogłosimy wszystkim, że Pan zmartwychwstał i jest z nami. Po procesji celebrować będziemy uroczystą Eucharystię. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte według porządku :

Niedziela: 6.00, 9.15, 10.30, 12.00, 18.00

Poniedziałek: 6.00, 8.00, 9.15, 10.30, 12.00 i 18.00